Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Historie> Podle období> Druhá světová válka>kniha Průvodce protektorátní Prahou

Obálka titulu Průvodce protektorátní Prahou

Průvodce protektorátní Prahou

Místa - události - lidé

Jiří Padevět

Popis: 1× kniha, flexi, 760 stran, 17,5 × 24,5 cm, česky - více

Běžná cena: 595 Kč
U nás ušetříte: 89 Kč (15 %)
Naše cena dnes: 506 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 460 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):

Knihkupectví Brno
Brno - Bohunice, OC Campus Square, Netroufalky 14-16, knihkupectvi.brno@kosmas.cz
Knihkupectví Kutná Hora
Kutná Hora, Komenského nám. 683, knihkupectvi.kutnahora@kosmas.cz
Knihkupectví Opava
Opava, Mezi Trhy 1, knihkupectvi.opava@kosmas.cz
Knihkupectví Plzeň - Borská pole
Plzeň, OC Borská pole, U letiště 2/1074, plzen.borskapole@kosmas.cz
Knihkupectví Prostějov
Prostějov, Nám. T.G. Masaryka 125/15, knihkupectvi.prostejov@kosmas.cz

Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Info OKO

Anotace

Kniha zavede zájemce na místa konspiračních schůzek odbojářů, do bytů rodin podporovatelů parašutistů, připravujících atentát na Reinharda Heydricha, do kanceláří krycích firem Sicherheitsdienstu, do tajné porodnice, zřízené gestapem, na místa, kde trpěli pražští židé, do podzemí, kde nacisté připravovali výstavbu podzemních továren, do sálů, kde se scházeli čeští fašisté a na barikády a velitelská stanoviště Pražského povstání. Zároveň ukáže, že i během okupace byla Praha místem, kde i přes nacistický útlak existovaly ostrůvky svobody a kulturního života. Publikace je doplněna velkým množstvím dosud nepublikovaného obrazového materiálu a přehlednými mapkami.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Průvodce protektorátní Prahou

  • Nakladatel: Academia
  • ISBN: 978-80-200-2256-1, EAN: 9788020022561
  • Popis: 1× kniha, flexi, 760 stran, 17,5 × 24,5 cm, česky
  • Rozměry: 17,5 × 24,5 cm
  • Rok vydání: 2013 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Procházka okupovaným městem

Adam Drda, RESPEKT, 9.12.2013
Kniha Jiřího Padevěta Průvodce protektorátní Prahou vyrostla z jednoduchého a vděčného nápadu: vytvořit bedekr, který by čtenáři umožnil putovat městem, jež dobře zná, ale v jiném čase, v jiném historickém kontextu. Protektorát "Böhmen und Mähren" (1939–1945) je pro takový podnik "vhodné" období: zlomové, přitom ne tak vzdálené, aby se město zcela proměnilo. (...) Jiří Padevět věnoval obdivuhodnou péči obrazovému doprovodu a fotografiím, objevil několik unikátních momentek z pražských ulic (pozoruhodné je, kolik fotografií se dochovalo z konce protektorátu, z povstání), shromáždil texty vyhlášek, nařízení a propagandistických materiálů, někdy značně kuriózních...

Padevět, Jiří: Průvodce protektorátní Prahou: místa – události – lidé

Jan Lukavec, iLiteratura, 10.10.2013
Kniha může plnit roli průvodce na výpravách do etapy české historie, která se sice může zdát vzdálená, ale český národ poznamenala hluboce a následky je možné pociťovat dodnes. Může také v souladu se svým názvem sloužit jako skutečný průvodce pro „pražského chodce“. Může konečně rozvíjet náš smysl pro paměť míst, pro děje, jejichž aktéři jsou již mrtví a jejichž činy byly už většinou zapomenuty, ale v geniu loci Prahy jsou stále skrytě přítomné – spolu se vším, co se zde odehrálo předtím i potom

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Tohle není učebnice dějepisu

Eskandriel, 8.1.2015

(Toto je kvalitní recenze - 2 hlasy)
Když loni tahle krásná publikace vyšla, byla jsem z ní naprosto nadšená už od začátku. Průvodce protektorátní Prahou by neměl chybět v žádné knihovně čtenáře, který se zajímá o II. světovou válku. Přináší nám podrobný popis událostí v hlavním městě v letech 1939-1945 a nabídne i obrovské množství autentických fotografií.

Nečekejte žádný nudný souvislý výklad dějin, jak ho znáte z učebnic dějepisu. Průvodce protektorátní Prahou je spíš sbírka zajímavostí, týkajících se konkrétních ulic a budov. Zjišťování válečných informací o místech, která důvěrně známe z dnešní doby, je vážně zajímavé a zábavné. Člověk se dozví nečekané věci. Například, že v naší ulici byl ve vedlejším domě tajný židovský lazaret.

Nadšenci si přijdou na své
Průvodce je sice místopis, ale především je to obrovská kniha spíše encyklopedického typu. Nečetla jsem jí jako běžnou knížku, ale jako všechny encyklopedie je skvělá na listování a vyhledávání konkrétních informací. Obsahuje několik rejstříků, podle kterých můžete hledat, ale i bez jejich použití je kniha velmi přehledná.

Autor se v knize zabývá především českým odbojem a nacistickým úředním aparátem. Najdete tu zajímavosti z kulturního života v Praze, různé propagandistické nápisy, vyhlášky a mnoho dalšího. Kniha obsahuje informace, které dosud vydány knižně nebyly, ale i takové, které byly publikovány jinde, jen jsou sebrané dohromady. Přes to všechno mě nejvíc nadchla obrazová složka knihy, která je ohromující. Nikdy předtím jsem neviděla tak kvalitní a obsáhlé válečné dílo. Je opravdu unikátní a nedokážu si představit to neskutečné množství práce, které za touto publikací stojí.

Vzhled knihy

dareba, 20.5.2014

(Toto je kvalitní recenze)
Knížku jsem si prohlédnul v knihokupectví, je opravdu velká, pěkně těžká a hezky udělaná.

Oko Kosmasu

Aktuality

Rozhovory

Jiří Padevět

Jiří Padevět se narodil v roce 1966 v Praze, kde žije dosud. Po studiu geodézie, práci zeměměřiče a pedagoga pracoval jako knihkupec. Od roku 2006 je ředitelem Nakladatelství Academia. Mezi jeho zájmy patří především historie českých nakladatelů a knihkupců, druhý odboj, obrněná technika nacistického Německa, historie Šoa a pražský místopis.Je autorem knihy Cesty s Karlem Hynkem Máchou, Průvodce protektorátní Prahou, za kterou obdržel cenu Magnesia litera kniha roku, Magnesia litera za literaturu faktu a Slovník roku. V roce 2014 vydal knihu mystifikací Poznámky k dějinám. Je nositelem pamětní medaile Operace Anthropoid.

 
zavřít