Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Poezie> Světová poezie>kniha Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

Obálka titulu Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

Tim Burton

Popis: 1× kniha, vázaná, 128 stran, 11,5 × 17,5 cm, česky - více

Běžná cena: 199 Kč
U nás ušetříte: 30 Kč (15 %)
Naše cena dnes: 169 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 154 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Info OKO

Alternativní verze titulu Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy Elektronická kniha česky 99 Kč

Anotace

Kdo má rád filmové fantazie Tima Burtona, nebude rozhodně zklamán ani jeho příběhy v knižní podobě. Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a nezapře autorskou věrnost podivuhodným postavičkám trudného vzezření i údělu. Burton jednoduchým, nehledaným a rytmickým jazykem, jenž není nepodobný říkadlům, představuje zranitelnou existenci těchto přinejmenším zvláštních a rozmanitých outsiderů, jejichž životy vyvolávají úsměv i rozpaky. Všechny bytosti zpodobňují nezaměnitelné Burtonovy ilustrace — třeba Ústřičného chlapečka, Toxíka Roye, Mnohoočku, Fleka, kteří zvou čtenáře-diváka aby se stal svědkem i účastníkem jejich bizarních zrození, osudů a "konců".

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

  • Nakladatel: Dybbuk
  • ISBN: 978-80-7438-100-3, EAN: 9788074381003
  • Originál: The melancholy death of Oyster Boy & other stories
  • Překlad: Podaný, Richard
  • Ilustrace: Burton, Tim
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 128 stran, 11,5 × 17,5 cm, česky
  • Rozměry: 11,5 × 17,5 cm
  • Rok vydání: 2013 (2. vydání)

Recenze

Recenze Oka

Knižní pól Zdenko Pavelky

Pořad o knihách, vysíláný na stanici Český rozhlas 3 - Vltava vždy v sobotu ráno v rámci pořadu Víkendová příloha, má svoji tištěnou podobu u nás na OKU.
Zdenko Pavelka 30.4.2014

Knižní pól 19. 4. 2014

Woody Guthrie je legenda, kterou asi nikoho nenapadne spojovat s velkou literaturou. Byl to písničkář s úctyhodným účtem - připisují se mu víc než tři tisíce písní, z nichž mnohé zlidověly. Vzorem byl pro Peta Seegera, Boba Dylana, Bruce Springsteena a další. Jenže Woody Guthrie byl také pilný publicista, kreslíř a malíř a - jak se ukazuje - také vynikající romanopisec. Ale abych o něm mohl dnes takhle mluvit, muselo se zřetězit hodně náhod. Na konci je čerstvé první české vydání Guthrieho románu Dům... více

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Burtonova bizarnost baví

Karla Pokorná, 28.5.2014

(Toto je kvalitní recenze)
Soubor skvělých 23 básní a neobvyklých ilustrací z tragikomického světa nese název Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy. Autorem je Tim Burton, známý především jako režisér nespočtu úspěšných filmů jako je například Střihoruký Edward, Mrtvá nevěsta Tima Burtona nebo Alenka v říši divů. Právě Burtonova představivost, extravagantnost a celková bezrozměrná fantazie, si našla řadu příznivců nejen mezi diváky, ale i mezi čtenáři.

Ačkoliv vám přečtení básní nezabere ani hodinku, skvělý zážitek vás rozhodně nemine. Fantazie není zrovna mým nejčtenějším žánrem, ale Burtonova poezie mě nadchla hned prvními verši. Kdo zná nějaký animovaný film Tima Burtona, určitě nebude překvapený, že hrdinové jsou nejen podivuhodní, ale především jsou tragickými postavami svého vlastního osudu. Nešťastné životy jsou zde na druhou stranu pojímány humorně. Nejedná se ale o výsměšný humor. Je sice nelítostný, ale i přesto bych ho označila za typ ,,chytrého humoru", který čtenáře zkrátka neurazí. Důležitou součástí knihy jsou také úžasné ilustrace Tima Burtona, které doplňují představivost každého čtenáře.

Sbírka obsahuje takové dva typy básní. Básně krátké, které jednoduchým stylem hodnotí trudnou skutečnost postavičky. A básně delší, v kterých se obvykle setkáváme s narozením, či vznikem podivuhodného hrdiny, a sledujeme jeho osud až k jeho nezdárnému konci. Je zajímavé, že do jejich životů vstupují obyčejní lidé, tedy lidské postavy, které mají na jejich smrti podíl. Člověk je zde zobrazován jako posměvačný, škodolibý prospěchář. Myslím si, že pokud nám chtěl Burton předat, kromě pobavení, nějaké mravní ponaučení, pak je to právě o zlomyslném lidském jednání. Většinou jde tak o odlišnost bizarního dítěte od rodičů.

Atmosféra příběhů je ale celkově nepopsatelná a určitě stojí za přečtení. Jedná se o 2. vydání (2013), které přeložil Richard Podaný. Myslím si, že se zhostil své práce dobře, protože verše nepůsobí vynuceně a v žádném příběhu mi nic nechybělo. Ale těžko mohu dál hodnotit, či kritizovat, když jsem nečetla originál. U mnohých čtenářů se překlad nevyhnul ostré kritice, ale je třeba mít na vědomí, že rozdílný jazyk = rozdílná interpretace světa... a tak pevně doufám, že se Richard Podaný přiblížil originálu co nejvíce. 1. vydání (2006) přeložila Michaela Šmejkalová, ale podle zdrojů (sama jsem toto vydání nečetla) nebylo moc kvalitní. Určitě se přikláním k názorům většiny čtenářů, že by nebylo od věci, aby podobné básnické sbírky vycházely dvojjazyčně.

gibon, , 21.7.2010

(Toto je kvalitní recenze)
Nejdříve se mi dostal do rukou český překlad, líbil se mi, ale po přečtení originálu sem si sbírku zamilovala. Můžu jen doporučit.

Čeština zabíjí originál

Tenuen, , 1.12.2006

(Toto je kvalitní recenze)
Knížka je naprosto úžasna, český překlad je ale dost ostuda...The girl with many Eyes-Zíralka? ok, ale Toxík, to už zní jako další postavička z teletubbies a ne jako Burtonuv výtvor...Škoda...°;/

Immortal, , 5.6.2006

(Toto je kvalitní recenze)
Velmi poetické to dílko, Pan Burton se v tomto světě melancholie pohybuje bravurně a mě nezbývalo nic jiného než mu vše uvěřit.... (P.S. Mým ,,Favourite' je básnička James)

, 26.5.2006

(Toto je kvalitní recenze)
Perfektní knížka... Nejlepší je Zíralka!!! :-)

Oko Kosmasu

Tim Burton

 
zavřít