Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>Elektronická kniha Pomalý valčík želviček

Pomalý valčík želviček [E-kniha]

Katherine Pancolová

Popis: Elektronická kniha, 700 stran, bez zabezpečení DRM, ePUB ePUB, Mobi Mobi, česky - více

Naše cena dnes: 248 Kč

Cena je včetně DPH 21 %
(Cena bez DPH činí 205 Kč)

Mám zájem
Není v prodeji
Není v prodeji
U titulu vypršela licence.

Alternativní verze titulu Pomalý valčík želviček

Pomalý valčík želviček Kniha, vázaná česky 358 Kč

Anotace

Pokračování úspěšné knihy Žluté oči krokodýlů.
Co nového se stalo od minule? Nejpodstatnější je asi fakt, že Joséphinu potkal ohromný literární úspěch. Ztratila ale manžela Antoina, který zmizel v Keni. Sežrali ho opravdu krokodýli se žlutýma očima? Joséphine se přestěhovala z pařížského předměstí do bohaté čtvrti, zdánlivě bezpečného místa pro život francouzské smetánky. Jaké je to být slavnou, ptá se Joséphine? Je tím člověk šťastnější? Změnilo se všechno, ale vlastně se nezměnilo nic. Její ambiciózní dcera Hortense se právě přestěhovala do Londýna, aby prokázala svůj talent v módním byznysu. Roztomilá dcera Zoé zvolna odrůstá dětství, nikoli bez potíží. Joséphinina egocentrická sestra Iris, notorická lhářka, se bohužel nezměnila vůbec...

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Pomalý valčík želviček

  • Nakladatel: Jota
  • EAN: 9788074624735, 9788074625053
  • Originál: La valse lente des ttortues
  • Překlad: Veškrnová, Daniela
  • Popis: Elektronická kniha, 700 stran, bez zabezpečení DRM, ePUB ePUB, Mobi Mobi, česky
  • Rok vydání: 2013

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Pomalý valčík želviček

Martilli, 30.12.2013

(Toto je kvalitní recenze)
Kniha je zajímavě vypointovaná a příjemně se čte. Snad jen některé až příliš dlouhé popisné pasáže její spád brzdí, a proto jen čtyři hvězdičky z pěti :)

Slušné čtení

Virgitt, 7.10.2013

(Toto je kvalitní recenze)
Kniha se mi líbila, lepší než první díl, i když chvílemi se střídaly pasáže s velkou hloubkou s velmi povrchní až "červenou" linií. Jakoby knihu psaly dvě autorky. Něco jsem přeskákala, ale rozhodně to patří k tomu lepšímu na trhu v kategorii pro ženy. Doporučuji půjčit v knihovně, nic, co musíte mít bezpodmínečně doma.

Katherine Pancolová

Katherine Pancolová se narodila roku 1954 v Casablance v Maroku, v jejích pěti letech se však rodina přestěhovala do Francie. Vystudovala literaturu a zpočátku působila jako učitelka francouzštiny a latiny. Jen díky náhodě se začala věnovat žurnalistice. Když pracovala pro Paris-Match a Cosmopolitan, všiml si jí jeden vydavatel a požádal ji, aby napsala román. Po úspěchu prvního románu Nejprve já (Moi d’abord, Seuil, 1979) se Pancolová stěhuje do New Yorku, kde tráví čas studiem tvůrčího psaní a scenáristiky na Columbia University, a vydává tři romány Barbarka (La Barbare, Seuil, 1981), Pokud možno Scarlette (Scarlett, si possible, Seuil, 1985), Krutí muži neběhají po ulicích (Les hommes cruels ne courent pas les rues, Seuil, 1990). Celosvětového úspěchu dosáhla s trilogií Žluté oči krokodýlů, Pomalý valčík želviček a Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné (česky Nakladatelství JOTA 2011, 2012, 2013), jíž se jen ve Francii prodalo přes šest milionů výtisků a byla přeložena do jednatřiceti jazyků.

Autorčina nahlédnutí do lidské psychiky, zejména ženské, jsou úžasná a přesná. Její smysl pro detaily doplňuje břitká ironie. Klíčem k jejímu fenomenálnímu úspěchu je ale zejména dar zlepšit lidem náladu: inspirovala mnoho žen k tomu, aby se odvážily být samy sebou a zachovat si pozitivní vztah k životu.

 
zavřít