Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Filozofie a náboženství> Islám>kniha Ježíš Kristus & islám

Obálka titulu Ježíš Kristus & islám

Ježíš Kristus & islám

Aneb islám a jeho vztah k Ježíši a křesťanství

Lukáš Lhoťan

Popis: 1× kniha, brožovaná, 80 stran, 14,5 × 20,3 cm, česky - více

Běžná cena: 150 Kč
U nás ušetříte: 15 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 135 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 123 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

V předkládané knize autor zkoumá, jak se k učení Ježíše Krista staví islám, a zabývá se otázkou ideologických a teologických rozporů mezi těmito dvěma světovými náboženstvími. Lhoťan se tak snaží překlenout mnohdy příliš povrchní pohled na islám formulovaný propagátory mezináboženského dialogu.
Kniha poukazuje nejen na zásadní rozdíly mezi interpretací postavy Ježíše Krista v islámu a křesťanství, nýbrž také poukazuje na problémové části mezináboženského dialogu, kdy křesťané mnohdy podléhají strachu z kritiky kontroverzních části islámu. Přitom by však části islámu, jež jsou neslučitelné nejen s křesťanstvím, ale i s civilizovanou společností ctící humanitu a lidskou svobodu, neměly být přehlíženy.
V Čechách a na Moravě bývá součástí islámské misie místy až agresivní a lživá agitace zaměřující se proti křesťanství, kdy je muslimy využíváno protikřesťanských a protikatolických nálad v české společnosti. Tato kniha proto představuje sumarizaci základních faktů potřebných pro pochopení problému islámu a islamizace, a to nejen křesťany, ale i ateisty.
Byť je autor bývalým muslimem, jenž se po studiu života Ježíše Krista přiklonil ke křesťanství, uctívá jako zásadní hodnotu danou Bohem právo na svobodu přesvědčení. Jeho kniha tedy není zamýšlena jako prezentace pozitivního obrazu křesťanství na úkor islámu či ateismu, spíše má být české společnosti jakýmsi varováním, poněvadž vlivem současné expanze islámu podpořené vymíráním křesťanského společenství mohou již příští generace žít ve společnosti islámem formované. Na příkladu takovýchto společností podřízených islámskému právu se dnes již ukazuje, že i středověká křesťanská netolerance byla oproti vládě islámu jen „procházkou růžovým sadem“.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Ježíš Kristus & islám

  • Nakladatel: Lhoťan Lukáš
  • ISBN: 978-80-904932-4-7, EAN: 9788090493247
  • Popis: 1× kniha, brožovaná, 80 stran, 14,5 × 20,3 cm, česky
  • Rozměry: 14,5 × 20,3 cm
  • Rok vydání: 2014 (1. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Ateista

Islamoklast, 2.6.2014

(Toto je kvalitní recenze - 2 hlasy)
I pro ateistu velice poučné, navíc to zapadá i do tezí pana Pelikána. Například to, že mezináboženský dialog s teorií, že křesťané a muslimové mají stejného boha je absolutně nesmyslná a nezakládá se na pravdě.

Doporučuji, zajímavá knížečka.

Martin Křížan, 27.3.2014

(Toto je kvalitní recenze - 2 hlasy)
Posílám původní text, který jsem psal přímo panu Lhoťanovi:

Vaše knížečka ''Ježíš Kristus a Islám'' je podle mě dalším interesantním nahlédnutím do této problematiky, je napsána jednoduše a přehledně, především pro ty, kteří se o náboženství/současné dění, které se k tématu vztahuje, zaobírají spíše krátce.

Navzdory vznášené kritice, kdy pisatelé zuří nad Vaší údajnou neschopností k objektivní analýze a kritice v souvislosti s křesťanským vyznáním, které Vás od objektivní analýzy údajně odvádí, musím říct (a je to můj osobní názor), že na vině není Vaše analýza, nebo úvaha, ale neschopnost a neochota inteligentně debatovat a to ze strany apologetů islámu, kteří v neposlední řadě neustále omílají fráze typu ''nepochopil, co je to pravý islám'' a ''šíří nenávist/zasévá zrna konfliktu''. Jak jste řekl: Svojí dobrou prací, kterou odvádíte, serete hodně lidí, (jejichž jediným ''argumentem'' je, zdá se, dlažební kostka).

Fakta zde argumentují jasně a v podstatě sama za sebe; Těm, kteří chtějí zkoušet brečet nad tím, že jste informace okořenil o svůj vlastní názor, bych rád vzkázal, aby raději ušetřili dech: Já bych postupoval nejinak! Všiml jsem si i malé inspirace z knihy Ibn Warraqa.

Myslím, že už bylo dost podlézavé apologetiky islámu, už bylo vydáno dost demagogických paskvilů. Věřím, že Vaše knihy jsou hlasem jak Vaším, stejně tak i tím naším.

Ovšem pokud bych směl kritizovat, knize schází slovníček pojmů v knize uvedených (především pro lajky, nebo čtenáře, kteří se o islám zabývají krátce). Také si myslím, že se většina lidí nespokojí s pouhým uvedením odkazů různých zdrojů a citací z internetu (wikipedie, blog autora, osobní stránky představitelů islámu v čr...), ovšem chápu, že zde může být problém týkající se autorských práv majitele svých (osobních) stránek. Myslím, že by několik stránek navíc jakožto přílohy, rozhodně stály za to. A nebo jsem prostě jen líný jít odkazy naťukat do vyhledávače. Avšak tyhle odkazy po nějaké době nemusejí třeba vůbec fungovat, to je podle mě hlavní problém vysvětlivek, tedy jen těch odkazů. Taky je zde sem tam nějaká ta gramatická chybka, nadruhou stranu oproti chybám v ''Islám a islamismus v ČR'' došlo k výraznému zlepšení''.

Snad Vám můj vzkaz udělal radost a opět o něco více motivoval a povzbudil v boji za naši společnou věc - SKUTEČNOU PRAVDU a SKUTEČNOU SVOBODU.

S přáním pevného zdraví a mnohých úspěchů, Váš oddaný čtenář a fanoušek

Martin Křížan.

Kniha která mě změnila život

konvertitka, 20.3.2014

(Toto je kvalitní recenze - 5 hlasů)
Dříve jsem byla aktivní muslimkou, ale po přečtení knihy islám a islamismus a ježíš kristus a islám jsem zjistila, že je na islámu něco zhnilého. Od té doby jsem křesťankou a jsem za to vděčná panu Lhoťanovi, že mi svou publikační činností otevřel oči. Díky němu se zase cítím jako člověk

Skvělá kniha!

Rejsan, 18.3.2014

(Toto je kvalitní recenze - 5 hlasů)
Skvělá kniha která popisuje postoj křesťanství a islámu. Autor čerpal z bohaté historie a vlastních zkušeností. Hodně zdaru v práci a nenechte se pane Lhoťan vykolejit sluníčkovými lidmi a mnoho dalších knih!

Zajímavá kniha

Robert Porybný, 18.3.2014

(Toto je kvalitní recenze - 6 hlasů)
Autora jsem zaregistroval díky jeho předchozím dvěma knihám. Protože jsem je přečetl prakticky bez dechu, koupil jsem si i Jéžíše. Kniha mě zaujala především v souvislosti s udělením Templetonovi ceny propagátorovi islámu ing. Halíkovi. Tento údajný kněz vyznává Boha, ale již ne jeho syna. Kniha čtivým způsobem, i pro laika, předkládá rozdíly ve vnímání Jéžíše křesťany a muslimy. Doporučuji k přečtení i "nekřesťanům".

Lukáš Lhoťan

Je nezávislý novinář, bývalý muslim a autor knih Islám a islamismus v České republice, Ježíš Kristus a islám a Arménský holocaust. Od roku 1998 do roku 2010 byl spolupracovníkem předsedy českých muslimů Muneeba Hassana Alrawiho a do roku 2012 členem Muslimské obce v Brně. Je absolventem poutě do Mekky a vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth. Rovněž absolvoval studijní pobyt v USA The International Visitor Leadership Program (2010). Do svého zřeknutí se islámu patřil k mediálně nejznámějším muslimům v České republice a také k propagátorům reformního islámu.

 
zavřít