Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův

Nakladatel:  Millennium Publishing 2014
Skladem
Na prodejnách 
Dostupno na následujících prodejnách (bez záruky):
314 Kč
349 Kč

Anotace

Nádherné dobrodružné romány, volně na sebe navazující, opět zaujmou každého milovníka přírody, lidskosti a dobrodružných příběhů.
Kazan napůl pes a napůl vlk má spletitou psí dráhu během ní vítězí jeho přirozenost vlčí a jindy zase psí. Barí,...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Máloco mě dokáže uchvátit více, než nehostinné končiny a země, kam člověk vkročí jen zřídka. Kde se podnebí s nikým nemazlí, v zimě tu je několik desítek stupňů pod bodem mrazu a v létě se zase můžete vyhřívat na kamenech vedle čistého jezera. Když se někde v takovém prostředí najde srub, ve kterém se dá žít... Tak já se stěhuji. Přesně do takového prostředí nás přenáší autor této knihy. Člověk se sice v knize vyskytuje, protože lovci kožešin, hledači pokladů nebo jen uprchlí vězňové si najdou cestu i sem. Do míst, kde vládnou zvířata. A každému, kdo se jejich společenství bude snažit nějaký způsobem narušit, to dají pořádně sežrat.

Vlčák Kazan je hlavní hrdina našeho prvního příběhu. Je to kříženec psa a vlka, proto se v něm mísí oddanost k člověku s jeho nenávistí a jiné pocity, se kterými si bude muset poradit. Kniha je takovým zápisníkem z jeho života. Budete svědky lovu, jeho setkání se svým vlastním druhem (ať už psím nebo vlčím) a taky putování s jeho družkou. Kniha je sice dobrodružné, psaná i pro starší děti, ale nemyslete si, že tu budou samé sluníčka a sedmikrásky. Divočina si nevybírá a je nelítostná ke každému. Proto i Kazan to nebude mít vůbec jednoduché. Na jeho cestě ho bude doprovázet i lidské násilí, strádání a smrt. Tak to v divočině chodí.

Dalším příběhem, který na ten Kazanův navazuje jen lehce, je o jeho synovi Barím. Nese se v podobném duchu, autor nás provází cestou, kterou musí Barí projít. Odloučení od matky a tvrdá realita. Cesta štěněte/vlčete je ale doprovázena spoustou veselých okamžiků a vtipných shledání. Dokud se neobjeví člověk, přirozeně. Ale i přes všechny útrapy a starosti je našich hrdinů je tohle jedna z nejlepších dobrodružných knížek, které jsem kdy četl. Sedla mi ve všech směrech a když na to přijde, ani mi nevadilo, že v některých názvech kapitol bylo napsáno přesně to, co se tam stane. Je to přece jen kniha pro mladší čtenáře. Pokud ale máte rádi to, co jsem vypsal na začátku, tak osloví i vás.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův
Autor:
Curwood, James Oliver
Nakladatel:
Millennium Publishing
EAN:
9788086201498
ISBN:
978-80-86201-49-8
Překlad:
Tilsch, Emanuel a Tilschová, Emanuela
Ilustrace:
Fibiger, Milan
Popis:
1× kniha, vázaná, 400 stran, česky
Rozměry:
14,5 × 21,3 cm
Rok vydání:
2014 (1. vydání)
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také
}