Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Zdraví a životní styl> Sport a fitness> Ostatní sporty>kniha Příběhy Staré dámy

Obálka titulu Příběhy Staré dámy

Příběhy Staré dámy

Sto ročníků Tour de France

Tomáš Macek

Popis: 1× kniha, flexi, 640 stran, 17 × 24 cm, česky - více

Běžná cena: 597 Kč
U nás ušetříte: 60 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 537 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 488 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Tato kniha by měla zaplnit dosud prázdné místo na českém trhu, na němž neexistuje žádná kniha, zabývající se historií nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France. Ten je přitom v posledních letech v Česku stále populárnější, nejen kvůli startům Romana Kreuzigera, ale i díky přímým přenosům, jež kromě Eurosportu začala předloni vysílat i veřejnoprávní ČT4. Každoročně navíc vyrážejí tisíce českých fanoušků na Tour i osobně.

V roce 2013 se uskuteční jubilejní 100. ročník Tour de France. Toto datum tedy nabízí ideální příležitost k vydání takové knihy.

Už v letech 2009-2011 vycházely v MF Dnes krátké příběhy z historie Tour. Ta zůstává stále pro řadu Čechů neznámá, vždyť za komunistické éry byla profesionální cyklistika v Československu takříkajíc "na indexu" a informace o výsledcích a průběhu závodů vycházely jen velmi strohé. Zmíněný seriál MF Dnes se setkal s pozitivním ohlasem. Nyní tedy přicházíme s mnohem rozsáhlejším projektem, který by měl komplexněji zmapovat historii Tour. Na základě dobového tisku, knih, autobiografií a v novější historii i setkání s pamětníky bychom chtěli čtenářům přiblížit nejslavnější příběhy z dějin Tour de France, její hrdiny, záhady, podivné události i úsměvné historky. K tomu by měl dopomoci i reportážně-publicistický styl knihy, která nemá nabízet suchý přehled událostí, ale naopak z dobových materiálů zrekonstruovat živý děj, jenž dokáže čtenáře do sebe vtáhnout.

Co v knize najdete: - 45 slavných příběhů z historie Tour, které mapují kompletní historii Tour od prvního ročníku do současnosti, doprovázených dobovými fotografiemi (u každé kapitoly je navíc Zrcadlo doby, které připomíná 7 zajímavých událostí, které dotyčné období ve světě přineslo): - Příběhem Tour se prolínají i příběhy dvou dalších nejvýznamnějších závodů Gira a Vuelty. - Československá a česká stopa na Tour - osobní vyprávění sedmi československých a českých cyklistů, kteří v minulosti Tour absolvovali - doprovázené fotografiemi z jejich archivu - Bohaté statistické přehledy: vítězové Tour, majitelé trikotů, rekordy, zajímavosti
Jedná se druhé doplněné vydání knihy.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Příběhy Staré dámy

  • Nakladatel: Prostor
  • ISBN: 978-80-7260-300-8, EAN: 9788072603008
  • Popis: 1× kniha, flexi, 640 stran, 17 × 24 cm, česky
  • Rozměry: 17 × 24 cm
  • Rok vydání: 2014 (2. rozšířené vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Čtivá historie tohoto celosvětového sportovního podniku.

sevcikjiri, 6.10.2013

(Toto je kvalitní recenze)
Mám jí jako klasickou knihu i jako e-book. Jen škoda, že tam ještě není letošní (2013) ročník, který byl opět velmi dramatický i s ohledem na Českou účast.

Úžasná kniha

Vlastimil Škuta, 19.6.2013

(Toto je kvalitní recenze - 2 hlasy)
Jako fanoušek silniční cyklistiky, jsem si tuto knihu nemohl nechat ujít a udělal jsem velmi dobře. Je neuvěřitelné číst o všech těch příbězích. Skvělá kniha, která jistě potěší, nejen, fanouška cyklistiky.

Tomáš Macek

Tomáš Macek se narodil v roce 1968 v Plzni. Po studiích na fakultě žurnalistiky UK v Praze pracoval ve sportovních redakcích Plzeňského deníku a deníku Sport, od roku 2003 pracuje v redakci MF DNES. Zúčastnil se coby reportér již deseti Olympijských her, pěti letních a pěti zimních. Působil na cyklistických závodech Tour de France i Giro d´Italia či na tenisových grandslamových turnajích. Píše také o atletice, vodním slalomu, veslování, biatlonu a dalších zimních sportech.

 
zavřít