Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Odborná a technická literatura> Ekonomická literatura>Elektronická kniha Konec volného trhu

Konec volného trhu [E-kniha]

Státní zásahy a jejich politická rizika

Ian Bremmer

Zatím nikdo nehodnotil, zatím žádné recenze, napsat vlastní recenzi

Popis: Elektronická kniha, 204 stran, bez zabezpečení DRM, ePUB ePUB, Mobi Mobi, PDF PDF, česky - více

Naše cena dnes: 150 Kč

Cena je včetně DPH 21 %
(Cena bez DPH činí 124 Kč)

Mám zájem
Není v prodeji
Není v prodeji
U titulu vypršela licence.
Info OKO

Alternativní verze titulu Konec volného trhu

Konec volného trhu Kniha, brožovaná česky 89 Kč

Anotace

Poslední ekonomická krize byla připsána do značné míry na vrub chybějícím regulačním mechanismům na finančním trhu. Tato skutečnost nastolila i v tradičně liberálních státech znovu otázku státních zásahů do hospodářství.

Ian Bremmer ve své čtivé knize pečlivě rozkrývá výchozí situaci a formuluje argumenty zastánců linie volného trhu i těch, kteří volají po větší míře státního dirigismu. Ukazuje, že ve skutečnosti neexistuje ani jedna z obou variant v ideální podobě, ale jde vždy o proměnlivou směs obojího.
Protikladem liberálního kapitalismu není socialismus, ale státní kapitalismus, za nímž nestojí ideologická východiska, ale politické zájmy státu, jimž je podřízena sféra ekonomiky.

Bremmer předkládá kritické zamyšlení nad jejich pozitivy i negativy a poukazuje na problémy, které s sebou každá z cest přináší.

Konec volného trhu

  • Nakladatel: Vyšehrad
  • EAN: 9788074295119, 9788074295126
  • Originál: The End of the Free Market
  • Překlad: Křístková, Eva
  • Popis: Elektronická kniha, 204 stran, bez zabezpečení DRM, ePUB ePUB, Mobi Mobi, PDF PDF, česky
  • Rok vydání: 2014

Recenze

Recenze Oka

Knižní pól Zdenko Pavelky - Orwell, Bauman, konec volného trhu, podezřelý Havel a Černá zrna

Literatura u nás trpí několika nemocemi. Jednou z nich je, že ubývá důvěryhodných značených cest. Mezi specializovanými literárními časopisy a čtenáři není moc mostů. Osobně za jeden z nich považujeme Knižní pól. I proto jsme rádi, že ho můžeme v textové podobě pravidelně nabízet. Původně je totiž připravován pro Český rozhlas 3 - Vltavu, což je mimochodem vůbec místo literatuře zaslíbené.
Zdenko Pavelka 23.2.2015

Knižní pól 14. 2. 2015

V edici spisů George Orwella vydalo nakladatelství Argo druhý svazek jeho esejů pojmenovaný Ohlédnutí za španělskou válkou: Eseje II (1942–1944). Jde samozřejmě o španělskou občanskou válku v letech 1936 až 1939.

Překvapivě velká část z téměř devadesáti textů je věnovaná literatuře, známým, ale i dnes už takřka zapomenutým spisovatelům. Pro Orwella je ovšem recenze prakticky vždy příležitostí k brilantní úvaze a pro čtenáře tak inspirací k přečtení knížky či knížek, o kterých... více

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Zatím nikdo nehodnotil, zatím žádné recenze,

Ian Bremmer

 
zavřít