Mlýn na mumie

Nakladatel:  Tympanum 2015
Skladem
359 Kč
399 Kč
Ihned
299 Kč
vybrat

Anotace

Komisař Durman je sympatický poživačný prasák. V této staropražské detektivce sice vyšetřuje sérii bizarních vražd, hodně času však věnuje ženským vnadám, dobré krmi či zrzavému moku. Zažijete s ním honičku na střechách zteřelého židovského ghetta,...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(6x)

Kniha je opravdu, jak zde píší ostatní naprostým zjevením! Já jsem "přečetl" jako audioknihu, ale chystám se v brzké době i na knihu regurélní. Audiokniha je opravdu výborně udělána a poslouchá se jedním dechem, lze-li to tak říci..

Nejdřív jsme si od pana Stančíka četli s dcerou pohádku o Jezevci Chrujdovi a tak se nám líbila, že jsem si koupila i tuhle knihu pro velké. Faktem je, že hlavní hrdina není právě vzor politické korektnosti a takového chlapa bych doma si nesnesla. Ale čte se to výborně a je to i na zamyšlení. Takže tak.

Mlýn na mumie je na poli české literatury jako zjevení. Takhle si představuju práci s mým milovaným jazykem! Je to legrační, je to chutné, je to vzdělané. Historii Stančík přesně nepopíše, ale svoje představy popíše dokonale. Tolik cizích a přitom roztomilých slov, která ve skutečnosti nejsou cizí, jsem dlouho neviděla :D Příběh není tak hloupý, jak by mohl být, ač linie není zcela typická a konec není tak silný jako začátek.
Mně se to prostě líbilo a rozhodně Mlýn na mumie řadím mezi své velmi oblíbené knížky. Neznám nic lepšího, než humor, který není čistou srandou pro srandu, ale nabízí i něco navíc. Je pravda, že Stančík asi tak trochu žere sám sebe, ale troufám si říct, že si to může dovolit. A navíc je to požitkář, a tak je to můj kámoš!

Opravdová lahůdka. Petr Stančík se stal králem české prózy. Jeho Mlýn na mumie je koncert smyslnosti, burlesknosti, poživačnosti a schopnosti užívat si života. Hlavní hrdina - komisař Durman - si vás okamžitě získá a vy budete číst stejně poživačně, jak on užívá života. Stančík v této knize spojil několik skvělých esencí. Humor, fantazii, rozkoš. Rozkoš jazykovou, rozkoš gastronomickou i rozkoš sexuální. Některé pasáže jsem si četl opakovaně a pokaždé jsem z nich byl nadšený. Tedy, toto platí o první polovině knihy. Ta druhá polovina knihy je výrazně slabší. Stančík odhodil zábrany a Durmana táhne do jedné větší absurdity za druhou. Dialog s mrtvým králem z úvodu příběhu jsem ještě snesl. Ale rozhovor s mandragorou? Tajný řád založený Karlem IV, jehož současným šéfem je Karl Marx? Durmanova pouť za podezřelým do Mexika, kde shodou náhod vyvrátí Maxmiliánovi jeho sen o propojení Mexika s Egyptem jakýmsi kanálem? A tak bych mohl pokračovat dál. Nicméně, ta kniha je jednoduše geniálně napsaná. Fantasmagorie z druhé poloviny Stančíkovi rád odpouštím, protože čist tuto knihu byla skutečná rozkoš. Z málokteré knihy jsem byl tolik unešený a z málokteré knihy budu čerpat nadšení pro knihy jako takové tak dlouho, jako z Mlýnu na mumie.

Hodnocení: 90%

Nejprve spatřili výbuchy dělových granátů, z výšky stejně tiché a půvabné jako rozkvétající poupata. Durmana ten pohled inspiroval k myšlence, že výbušniny vracejí náš vesmír strnulé hmoty do původního stavu před Stvořením, čili před vyhnáním z Ráje beztvaré energie. (strana 371)

Zobrazit další (2)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Magazín OKO

Audiokniha roku 2015
Aktuality

Audiokniha roku 2015

   

    Nejlepší zvuk

    Dítě číslo 44 (Radioservis)
    Sběratel (OneHotBook)
    Pod hvězdami (Supraphon)

 

    Nejlepší ...

 |  Tomáš Weiss

TV Kosmas

Audiočtvrtek poprvé

 
 |  tomáš weiss, vojtěch polák

Rádio Kosmas

Ozvučený Mlýn na mumie

 
 |  Tomáš Weiss

Velký knižní audio čtvrtek 5.11.
Aktuality

Velký knižní audio čtvrtek 5.11.

„Zejména na popud čtenářů – posluchačů, jsme se rozhodli přinést tento podzim i novinky z oblasti audioknih, které zaznamenávají velký nárůst příznivců. Vybrané novinky nabídneme nově tedy ...

 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Petr Stančík

Český spisovatel, básník, prozaik, esejista, dramatik a textař.

Narodil se do učitelské rodiny. Po gymnáziu se několik let živil manuální prací, pak ale byl úspěšně přijat na DAMU. Ze školy však brzy odešel. Následně působil jako televizní režisér, od roku 1995 se živí jako tvůrce a poradce v oboru komerční i nekomerční komunikace. Jeho texty byly přeloženy do několika jazyků. Kromě literatury se věnuje také středověké historii.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přidejte si autora do oblíbených
(Nebo se nejprve přihlašte.)

Interpret/Interpretka

Bibliografické údaje

Název:
Mlýn na mumie
Autor:
Stančík, Petr
Nakladatel:
Tympanum
EAN:
8594072272134
ISBN:
Interpret:
Maryška, Zdeněk a Řezáč, Ivan
Režie:
Dudík, Dimitrij
Popis:
1× CD MP3, délka 12 hod. 2 min., česky
Rozměry:
Rok vydání:
2015 (1. vydání)
}