Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>Elektronická kniha Wolf Hall

Wolf Hall [E-kniha]

Hilary Mantelová

Popis: Elektronická kniha, 536 stran, bez zabezpečení DRM, ePUB ePUB, Mobi Mobi, PDF PDF, česky - více

Naše cena dnes: 248 Kč

Cena je včetně DPH 21 %
(Cena bez DPH činí 205 Kč)

Mám zájem
Není v prodeji
Není v prodeji
U titulu vypršela licence.

Anotace

"Ráno zamkni Cromwella do podzemní kobky," říká Thomas More, "a když za ním večer přijdeš, bude sedět na sametovém polštáři, krmit se slavičími jazýčky a žalářníci mu budou dlužit." Anglie v šestnáctém století stojí jen krůček od katastrofy. Zemře-li král bez mužského potomka, zemi zpustoší občanská válka. Jindřich VIII. proto hodlá zrušit své dvacetileté manželství s Kateřinou Aragonskou a oženit se s Annou Boleynovou. Papež i většina Evropy ovšem stojí proti němu. A právě v tomto okamžiku na scénu vstupuje Thomas Cromwell. Chlapec z kovárny, syn vesnického kruťase, šarmantní politický génius, rváč a kšeftař porušil na své cestě k moci snad všechna pravidla rigidní společnosti. Po ztrátě rodiny a milovaného kardinála, který mu byl pravým otcem, si houževnatě razí cestu ke dvoru, kde je "člověk člověku vlkem". A parlamentu i papeži navzdory se chystá přetvořit Anglii k obrazu královu i svému.

Kniha Wolf Hall je tím, co je v dnešní době vzácností - je to klasický, mnohovrstevnatý román s barvitě vylíčenými postavami, zachycující v plné šíři celé jedno historické období. V roce 2009 získala prestižní literární cenu Booker prize.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Wolf Hall

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Výborné

Kateřina, 13.11.2015

(Toto je kvalitní recenze)
Výborný historický román, tak jak má být. Škoda, že e-kníha je tak zamořena "tiskovými" chybami.

Výborný protiklad TV zpracování

jblack, 19.11.2012

(Toto je kvalitní recenze)
Jistě mnoho čtenářů tuto knihu přivítá a i díky této knize si udělá ucelenější pohled na dobu Jindřicha VIII a zejména na jeho protagonistu Thomase Cromwella, který byl tak jednostranně prezentován v seriálu Tudorovci.

Výborná kniha

lucyss, 6.6.2012

(Toto je kvalitní recenze)
Je to sice trošku složitější čtení, ale výborně napsané. Thomas Cromwell konečně dostal lidštější tvář, příběh je hodně čtivý, dá se říci téměř reálný. Krásná kniha. Už se těším na překlad "Bring Up the Bodies".

, 2.1.2011

(Toto je kvalitní recenze)
Knihu jsem přelouskala během jednoho dne a rozhodně se k ní vrátím. A to tahle doba není zrovna moje oblíbené období.

rozpory

Martin, Praha, 20.11.2010

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Při čtení této dost rozvláčné a čtenářsky náročnější 'nevlídné' knihy s poměrně bohatým dějem a velkým množstvím postav jsem si uvědomil jeden velký rozpor v překladu křestních jmen do češtiny, který se ale týká vlastně všech historických románů a je zřejmě neřešitelný. Při četbě Wolf Hall (ten název je také divný - na tomto sídle rodiny Seymourových se neodehrává ani jedna scéna!) mě to ale až rušilo: je tu král Jindřich a Anna (Anne) Boleynová, princezny Marie a Alžběta a královna Kateřina či Jana Seymourová a francouzský král František nebo se tu mluví o sv. Tomáši Beckettovi, ale zároveň je tu Thomas More, Thomas Cromwell, Elizabeth atd., zkrátka jména nepřeložená. Dokonce někdy v jednom odstavci či jedné větě tak můžeme číst Tomáš i Thomas. Je to tradice, jistě, počešťovat např. jména králů a současně by samozřejmě bylo divné překládat všechna křestní jména a o hrdinovi psát jako o Tomáši Cromwellovi. Ale je to podivnost, kterou asi jiné cizí jazyky tolik neřeší. Také říkáme královna Alžběta II., ale zase princ Charles - až se Charles stane králem, budeme mu jistě najednou říkat král Karel III., protože král Charles III. by znělo opravdu divně. Tak to jen na okraj tohoto románu. A mimochodem, román v cenách Booker Prize 2009 porazil mj. i Skleněný pokoj Simona Mawera - osobně si myslím, že to je mnohem lepší a čtivější kniha než Wolf Hall, který mě tedy nijak neohromil.

Hilary Mantelová

Hilary Mantelová se narodila roku 1952 v Derbyshiru. Studovala na univerzitě v Sheffi eldu, prošla řadou zaměstnání, krom Anglie žila v Africe a v Saúdské Arábii, a exotické prostředí se pak objevilo v jejích knihách. První román začala psát už v roce 1974; pracovala na něm pět let a pak ho odložila; vyšel až roku 1991 (A Place of Greater Safety). Jeho hlavními hrdiny byli představitelé francouzské revoluce Robespierre a Danton. Mantelová tu poprvé zkoumala soukromé životy historických osobností, což je přístup, který použila i v románech Wolf Hall a Předveďte mrtvé, za které v letech 2009 a 2013 získala prestižní Man Booker Prize.

 
zavřít