Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Česká a slovenská próza>Elektronická kniha Otrok

Otrok [E-kniha]

Sylva Lauerová

Popis: Elektronická kniha, 201 stran, bez zabezpečení DRM, ePUB ePUB, Mobi Mobi, PDF PDF, česky - více

Naše cena dnes: 149 Kč

Cena je včetně DPH 21 %
(Cena bez DPH činí 123 Kč)

Mám zájem
Není v prodeji
Není v prodeji
U titulu vypršela licence.

Anotace

UPOZORNĚNÍ vydavatele: Kniha není vhodná pro děti a mladistvé!

"... jsou to hlubiny lidské duše, co nás znepokojuje."

V Heleně, která je jinak úspěšnou realitní makléřkou, doznívá intenzivní pocit frustrace z dalšího nevydařeného vztahu. Ocitá se poprvé v životě sama, a tak se rozhodne zpestřit "svůj svět" opravdu nekonvenčním způsobem. Najde si muže – otroka. Zdánlivě nevinná hra však roztočí spirálu událostí, které se Heleně zcela vymknou z rukou...

Otrok je šokující román, ve kterém autorka zcela otevřeně a bez zábran popisuje detaily intimních scén striktně definovaného sadomasochistického vztahu a poukazuje na vnitřní touhu násilně ovládat na straně jedné a touhu být ovládán na straně druhé. Nutí čtenáře překročit onu pomyslnou hranu dnes stále ještě tabuizovaného tématu. … Vlastně jej nenutí vůbec – dynamika příběhu, přicházející ve vlnách, přirozeně vtahuje čtenáře do děje. Prakticky on sám se, paradoxně, ocitá v jakémsi zvláštním vztahu dominance a submisivity ke knize samotné. Fascinován a překvapen svou vlastní zvědavostí začíná přehodnocovat své počáteční sympatie a antipatie a dochází tak k nečekaným závěrům nejen o hlavních postavách, ale i o sobě samém.

„Otrok" je kniha, u které budete nuceni odložit všechny své předsudky. Ale před tím, než vyřknete svůj ortel, že autorka zašla příliš daleko, kniha sama vás naprosto přirozeně postaví před podobnou otázku: Jak daleko jste ochotni zajít vy?

Román Otrok byl českému literárnímu trhu představen v roce 2009 a dočkal se již i druhého vydání. Přestože je ze strany čtenářů o knihu stále velký zájem, sama autorka odmítla nabídku nakladatelství k dotisku tohoto provokativního thrilleru.

Otrok

  • Nakladatel: van Aspen, s.r.o.
  • EAN: 9788090493377, 9788090493384, 9788090493391
  • Popis: Elektronická kniha, 201 stran, bez zabezpečení DRM, ePUB ePUB, Mobi Mobi, PDF PDF, česky
  • Rok vydání: 2015

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Naprostý brak

Hervara, 12.7.2015

(Toto je kvalitní recenze)
Jak po lingvistické, tak po obsahové stránce. Pokud se budeme držet toho, že se nejedná o popis Ds vztahu, ale frustrované ženy, která si chce něco "dokázat", tak pak se to dá do jisté míry pochopit. Ale stejně jsem si nedokázala zbavit dojmu, že autorka vědomě dělá z jinak orientovaných lidí "magory" a tento pohled se vleče celým "šokujícím románem". Hlavní hrdinka není domina, nejedná se ani o popis BDSM orientovaných lidí. Spíš je to nepovedený obraz toho, kdy se někdo rozhodne si na BDSM hrát bez sebemenší snahy si něco najít. Snad každý dokáže si dohledat na wikipedii hodnotnější informace a nezabere mu to ani pět minut. Víc asi nemá smysl se k tomuto braku vyjadřovat. Tak hroznou knížku jsem dlouho nečetla a snad ani číst nebudu.

Drsná, ale dobrá.

, 8.2.2010

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Povedený román. Myslím, že právě v téhle knížce Lauerová dokázala, že má na víc než na sice čtivý, ale 'obyčejný' erotický román. Nepostrádá napětí, dynamiku, prvky erotiky, prvky humoru, nadsázku i zcela vážné pasáže o tom, co to s vámi udělá, když nezvládnete svoje ego a ujíždíte si na něčem, co je vám do určité chvíle vlastně cizí. Touha po moci dokáže s člověkem udělat neskutečné věci.... tak tady to máte černé na bílém. Občas je to čtení, které je těžké zkousnout, ale mě kniha rozhodně nadchla!

Zklamání

Petr, Praha, 11.1.2010

(Toto je kvalitní recenze)
Četl jsem Hračku, ta se mi moc líbila. Z Otroka jsem spíše zklamán. Psychologie postav je slabá, osobně jim jejich role 'nevěřím'. Jako když se díváte na film se špatnými herci. Konec knihy jsem tušil již od poloviny - žádne překvapení. Literárně mi to často připomínalo spíše reportáž nějakého novináře pro internetový magazín. Přesto držím autorce palce, má na víc, což ukázala v předchozím díle.

Zhluboka dýchat, ale nadšeně!

Tereza B., Praha, 8.12.2009

(Toto je kvalitní recenze)
Je to neuvěřitelně čtivé. Vcuclo mě to, přežvýkalo a vyplivlo, úplně vysílenou, ale nadšenou. To má takovou šťávu:)

Je to něco trochu jiného než

Člověk šťastný, že má svou dobrou paní... :-), Západ Čech, 1.12.2009

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
V knize je trochu řekněme 'literární nadsázka'. Jinak, je vidět, že toto prostředí není autorce zřejmě zcela cizí... :-) Je to skvěle napsané, děkuji za tu knihu. Přečetl jsem 'jedním dechem', Když nejste 'úzkoprsí' či 'šosáčtí', nebo 'prudérní' oprostíte se od zaběhnutých stereotypů... Je to dost zajímavé čtení. Jestli jste 'falešní moralisté' budete zřejmě 'rozhořčeni'. Chvilkama trochu drsné... Zvláštní jsou zákoutí lidské duše....

Sylva Lauerová

 
zavřít