Sarajevská princezna

Nakladatel:  Galerie Gema 2015
Skladem
279 Kč
310 Kč
Ihned
210 Kč
vybrat

Anotace

V létě 1993 celý svět napjatě sledoval osud malého děvčete, které BBC pojmenovalo „Sarajevská princezna". Pětiletá Irma Hadžimuratović byla těžce zraněna během bombardování Sarajeva. Děvče bylo převezeno do nemocnice a dostalo se do rukou mladého...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(9x)
V roce 1984 tam byly zimní olympijské hry a můžete se tam zastavit cestou k Jadranu a podívat se, kde nám zabili Ferdinanda...Z Prahy je to autem 1040 km.
Sarajevská princezna je příběh o válce za rohem. O válce, která se může stát i nám. V protikladu pravidel - nepravidel, náhod, zla, a arogance a impotence OSN, WHO, UNHCR - prostě politiky tu stojí horečnatá snaha jednoho lékaře zachránit jedno...
Více
Hodně dobrá kniha se silným příběhem podle zkutečné události....můžu doporučit všem ;-)
Všem čtenářům vřele doporučuj, je to silný příběh, který chytne za srdce. Pan Jaganjac je neobyčejně silný člověk, má můj obdiv.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Jaganjac, Edo: Sarajevská princezna

Fascinující a zároveň drásavé svědectví někdejšího válečného chirurga Eda Jaganjce, jenž v obléhaném Sarajevu spolu s hrstkou kolegů neúnavně pomáhal raněným, se ihned po svém vydání dočkalo obrovského čtenářského ohlasu, a to jak v zemích bývalé Jugoslávie, tak také u nás. Neuvěřitelně dramatická kniha, která se bezesporu zařadí mezi vrcholná díla s tematikou jugoslávských válek, je prosycena silnými motivy obdivuhodného lidského hrdinství i nízkosti a obsahuje řadu naléhavých poselství.

RECENZE: Děsivě opravdová Sarajevská princezna dostává sto procent

Ten příběh je o to děsivější, že je pravdivý. Prožil ho bosenský chirurg Edo Jaganjac a jeho knižní zpracování nazval Sarajevská princezna – podle přezdívky, kterou dala pětileté Irmě britská BBC. (...) Sarajevskou princeznou dal Edo Jaganjac světu silné protiválečné dílo, naprosto fascinující, skvěle napsanou knihu o lékařské etice, přátelství, odvaze i strachu, s brilantními dialogy a vírou v člověka bez ohledu na národnost či náboženství.

Jan Urban: Sarajevská princezna. Kniha jako zázrak a lidskost cynických pozorovatelů válek

(...) Strhující knihu vzpomínek na tu dobu napsal v Praze po více než dvaceti letech její chirurg Edo Jaganjac. V minulých měsících měla obrovský ohlas v bývalé Jugoslávii – stejný v Sarajevu, jako v Bělehradě nebo Záhřebu. Je vynášena do nebes literatury a považována za jednu nejlepších knih o válkách rozpadající se Jugoslávie. Český překlad je první na světě, v jednání jsou zatím překlady do slovenštiny a angličtiny.

Edo Jaganjac jezdí dál každý den do práce v motolské nemocnici. Málokdo zná jeho historii. Málokdo rozumí tomu, proč se usmívá víc, než my ostatní. Zažil peklo, ale zachránil svoji rodinu. Zřejmě by byl raději, kdyby tu knihu nemusel napsat.

Magazín OKO

Rádio Kosmas

Knižní hitparáda Miloně Čepelky

 
 |  Miloň Čepelka

Autor/Autorka

Edo Jaganjac

Český lékař.

Pochází z bývalé Jugoslávie. Tam také vystudoval lékařskou fakultu, promoval v oboru chirurgie na univerzitě v Sarajevu. Během války v Bosně a Hercegovině působil jako styčný důstojník ministerstva zdravotnictví a jako chirurg ve státní nemocnici v Sarajevu. Zasloužil se o záchranu mnoha životů. Zároveň byl pověřen komunikací s humanitárními organizacemi a spolupracoval zde s OSN. Od roku 1993 působí na Traumatologickém oddělení Chirurgické kliniky 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a ve Fakultní nemocnici Praha-Motol.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Sarajevská princezna
Autor:
Jaganjac, Edo
Nakladatel:
Galerie Gema
EAN:
9788090457584
ISBN:
978-80-904575-8-4
Překlad:
Karpatský, Dušan
Popis:
1× kniha, brožovaná, 286 stran, česky
Rozměry:
13 × 21 cm
Rok vydání:
2015 (1. vydání)
}