Most přes navždy

Nakladatel:  Synergie 1998
Skladem
208 Kč
245 Kč

Anotace

Autor: "Tato kniha je příběhem o rytíři, který umíral, a prinzezně, která mu zachránila život. Je to příběh o kráse a netvorech, o kouzlech a pevnostech, o silách smrti, které jsou zdánlivé, a silách života, které jsou skutečné. Je to vyprávění o...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(8x)

Když se přiznám naprosto upřímně, tahle knížka mi pomohla pochopit můj vztah s jednou osobou. Tak upřímný, láskyplný i bolavý příběh lásky jsem snad ještě nikdy nečetla.

Výborná kniha, ke které se vždy ráda znovu a znovu vracím. Vřele doporučuji všem, co si chtějí přečíst dobrou knihu a přitom na mnohé přijít !

Nemám co k tomu víc napsat. Ten příběh mě unesl do míst, kam jsem předtím neměla přístup. Až teprve po dočtení knihy jsem pochopila plný význam slov: Pro Leslie, která mě naučila létat'.

na čtení této knížky. Četla jsem ji téměř 3 měsíce. Mě nechytla tak, aby mě nutila číst ji pořád..není určitě pro každého a možná, kdyby byl na knížku správný čas, tak se mi líbí víc. Rozhodně to není obyčejná knížka. Doslova jsem se musela prokousávat.

Tohle je kniha, která mi změnila život. Nevím přesně, jak se bude dál psát a odvíjet, ale nevěřím v náhody, tedy ji nejspíš budu dál uskutečňovat, plnit. Měl jsem nutkání ji začít číst, přestože jsem se dlouho neodvažoval, jako bych tušil, že tam na mě čeká jiné poznání, než jakému by odpovídaly moje dosavadní názory. V mnoha věcech mě otočila o 180°. A co je hlavní, začala se uskutečňovat. Pak jsem si přečetl další knihy - Jediný, Iluze, Fretky... a v každé byly drobnosti, které jsem měl ve svém životě, nebo je do něj přitáhl. Jako by byly o mě, jako bych si je napsal předem. Jako bych byl alternativní já Richarda, což je svým způsobem každý, protože jsme Jediný. Ale ty knížky se mi nejdříve začaly plést do života, abych pak zjistil, že já se stal součástí příběhu. Musím přiznat, že se mi život s těmi knihami dost slil v jedno a že jsou pro mě darem a poselstvím právě proto, že jsou realitou. Vydry, fretky, kolibřík, jeden symbol za druhým, který jsem měl ve svém životě, desítky 'náhod', podobností a synchronicit. Zřejmě je to jako domino. Já těmi knihami žiju - a pánové a dámy - je to opravdu tak nádherné, jak to píše; ta krása v nich je skutečná! A kdo jste to četl, víte, že se tu nerozplývám nad nějakou růžovou romantikou, ale mluvím o úžasné a velmi zvláštní, specifické vůni tvoření a cesty poznávání... Ta poetika je naprosto nenahraditelná, ten styl... pomalu, nenápadně, ale jistě vás to obkrouží a nabere do své náruči - tedy alespoň mě - spolu s hudbou Secret Garden, která mě po celou dobu čtení spolehlivě doprovázela... tak najděte tu odvahu a sáhněte po výtisku - staňte se součástí našeho příběhu.

Tento příběh je něčím,co se odehrává v každém člověku,který žije srdcem.Je plná životní pravdy a dává krásnej pocit víry,že přese včechny nástrahy a nezdary na něj někde čeká jeho tajný přání,který se splní,...bude-li chtít.Tolikrát jsem se uprostřed četby zastavila a viděla sebe,přemýšlela,srovnávala a zároveň děkovala,že nejsem sama kdo hledá...:)

Tahle knížka vás chytne a nepustí, pokud patříte mezi ty, kteří neustále hledají a neustávají... A přitom se diví, že jim život ani vztahy nefungují, tak jak je považováno za běžné. Člověk si rád přečte o tom, že někdo má stejné problémy s rozeznáváním hodnot, tolerancí a snahou sžít se s někým, s kým vlastně nechce být, ale přitom nemůže být bez něj....
Spousta super nápadů a myšlenek, které mohou nejen inspirovat....

Kniha Most přes navždy je velice upřimnou osobní zpovědí Richarda Bacha. Je to příběh o hledání životní lásky a potlačení vlastních zábran. Richard byl letcem, prodával lety po celých spojených státech a... a psal. Poté, co svou knihu dal do nakladatelství, stal se z ničeho nic milionářem. Doufal, že všechny rozhovory a články o něm mu pomůžou v jeho hledání. Dá se říct, že pomohli... Ale, lepší bude, když si knihu přečtete. Po přečtení posledních řádků knihy ve vás zůstane velmi silný dojem a ještě dlouho budete nad tím, čeho jste byli na asi 300 stranách svědky, přemýšlet...

Zobrazit další (5)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Richard Bach

Americký pilot, letecký mechanik a spisovatel.

Pracoval jako akrobatický pilot a pilot vojenského bombardovacího letadla. Většina jeho děl jsou částečně autobiografická a objevuje se v nich jeho láska k letectví. Letadlo používá jako metaforu. Jeho nejznámějším dílem je bestseller Jonathan Livingston Racek, který byl zfilmován.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přidejte si autora do oblíbených
(Nebo se nejprve přihlašte.)

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Most přes navždy
Autor:
Bach, Richard
Nakladatel:
Synergie
EAN:
9788086099132
ISBN:
80-86099-13-X
Originál:
The Bridge Across Forever
Překlad:
Vitoňová, Stanislava
Popis:
1× kniha, vázaná, 330 stran, česky
Rozměry:
12 × 17,5 cm
Rok vydání:
1998
}