Biologie krajiny: Biotopy České republiky

Nakladatel:  Vesmír 1999
Rozebráno
59 Kč
66 Kč

Anotace

Tento text je o základních typech prostředí, s nimiž se můžeme setkat v naší krajině.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Botanika Jiřího Sádla i ornitologa Davida Storcha biologové a čtenáři časopisu Vesmír dobře znají jako výborné popularizátory, kteří myšlenky zjednodušením nezdeformují, ale vypointují. Jejich Biologie krajiny na několika desítkách stránek dává to, co mnohý student přírodních věd pracně po léta získává a ne vždy úspěšně: porozumění naší přírodě ne jako ráji na pohled, někde znečištěnému člověkem, ani jako objektu popisovanému nudnými učebnicemi, ale jako svébytné mozaice zajímavých jevů. Je třeba varovat: přes svou stručnost to není text pro začátečníky! Původně byl určen účastníkům biologické olympiády středních škol. Kdo se však nezalekne cizích slov (užívaných ne pro fasádu vědeckosti, ale se samozřejmostí člověka, zvyklého se jimi vyjadřovat), bude moci nad pointami jásat jako já, když jsem dílko během jediného večera přečetl.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Jiří Sádlo

Jiří Sádlo (nar. 1958) se v Botanickém ústavu AV ČR zabývá rostlinnou sociologií, ekologií invazí a holocenním vývojem krajiny. Je autorem eseje Krajina jako interpretovaný text (1994), textu Prázdná země (2007) a spoluautorem knih Biologie krajiny (1999), Krajina a revoluce (2005) a Mlsné čenichání jihovýchodním směrem (2014). Nepravidelně publikuje v časopisech Vesmír a Analogon.
Celý medailonek
Do oblíbených
Přidejte si autora do oblíbených
(Nebo se nejprve přihlašte.)

David Storch

David Storch, Ph.D. (1970), se v Centru pro teoretická studia UK zabývá obecnou a evoluční ekologií a ekologií společenstev lesních a vodních ptáků; přednáší na Přírodovědecké fakultě UK v Praze a Biologické fakultě JU v Českých Budějovicích; je autorem dvou knih, řady odborných článků a častým přispěvatelem do časopisu Vesmír.
Celý medailonek
Do oblíbených
Přidejte si autora do oblíbených
(Nebo se nejprve přihlašte.)

Bibliografické údaje

Název:
Biologie krajiny
Autor:
Sádlo, Jiří a Storch, David
Nakladatel:
Vesmír
EAN:
9788085977318
ISBN:
8085977311
Popis:
1× kniha, vázaná, 96 stran, česky
Rozměry:
14 × 20,5 cm
Rok vydání:
1999
}