Uživatelské recenze

Letní tajemství

Morsie, 15.6.2014

(Toto je kvalitní recenze)
Po mé krátké čtecí abstinenci přišel ukrutný a nezvladatelný absťák! Vážně, nečetla jsem týden a bylo to, jako bych umřela! Prostě déle to nešlo - byla jsem v takovém stavu, že jsem byla schopná číst si i návody k použití. No jak říkám, absťák.

A tak jsem nelenila a rychle vyrazila do knihkupectví. Měla jsem tendenci číst každou knížku, co jsme viděla, ale i přes ten hluboký deficit jsem pořád pociťovala, že chci nějakou konkrétní a určitou knížku.

Nejlépe tedy nějakou, co je zasazena do letního prostředí - louky, farmy, slunce, voda. Prostě něco, co bude korespondovat s prostředím na naší chatě. Asi bych se dost dobře nedokázala vžít do nějakého severského thrilleru, když by na mě svítilo slunce a kolem si prozpěvovali ptáci.

A tak jsem hledala letní román. Hledala jsem, hledala, až jsem ho uviděla. Mával na mě z oddělení detektivních románů a jmenoval se Tajemství letního odpoledne. Tu knížku jsem musela mít. A dokonce i přes to, že je to historicky laděný detektivní román - a ty já moc nemusím.

Tahle knížka se mi ale zalíbila a já jsem teď moc ráda, že tomu tak bylo. Díky mé odbytné touze po něčem letním, jsem prožila dvě úžasná odpoledne s naprosto vynikající knihou.

Příběh je chytrý, inteligentní, napínavý, propracovaný do samotného detailu, bezchybný a velice čtivý. Autorka je opravdu schopná spisovatelka a v tomto díle se nemálo vyznamenala. Já se od čtení prostě nemohla odtrhnout!

Velice zajímavý, skvěle zpracovaný a dosti nevšední příběh, který člověka chytne a nepustí. Tajemství letního odpoledne je jedna z nejlepších knih tohoto léta!
 
zavřít