Peter Mayle

Poznejte autora

Anglický spisovatel, novinář a publicista. Od roku 1975 psal vzdělávací publikace, ...

Kniha týdne

Poražení

Poražení mění náš pohled na první světovou válku a celé 20. století. Nabízejí strhující ...

Miloň Čepelka Noční stolek

Noční stolek

Narozen 1936 v Pohoří blízko východočeského Opočna, absolvent Vysoké školy pedagogické v Praze, obor český jazyk a literatura. Pak tři roky (1958 - 61) učil v Novém Kníně ...

Doporučujeme vám

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes -15%

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes

Jan Kraus

329 Kč
280 Kč

Knížka o veškerém mém byznysu. O tom, který jsem dělal ve škole, na jízdárně, s mým otcem, s vojáky, s mojí první ženou, s bytem, s komputerem, s Italy, s divadlem i s televizí. Nejsem a nechtěl jsem být byznysmenem.

Malenka -20%

Malenka

Marie Fischerová-Kvěchová, ...

269 Kč
215 Kč

Příběh o maličké holčičce narozené z květinového semínka od Hanse Christiana Andersena zná kdekdo. V české obrázkové a veršované podobě je tu však poprvé. Překvapivě dramatické ilustrace vytvořila oblíbená kreslířka Marie Fischerová-Kvěchová.

Doctor Who: Pirátská planeta -20%

Doctor Who: Pirátská planeta

Douglas Adams, ...

398 Kč
318 Kč

Obrovskou mocí obdařený Klíč k času byl rozdělen na sedm částí, zamaskovaných a rozptýlených napříč časem i prostorem. Ještě mocnější Bílý Strážce teď po Doktorovi žádá, aby mu všechny kousky našel.

Počátek -15%

Počátek

Dan Brown

448 Kč
381 Kč

Ať jsi kdokoli. Ať věříš čemukoli. Všechno se brzy změní. Fantasticky vynalézavý román od nejpopulárnějšího autora thrillerů na světě.

Kvantový moment -20%

Kvantový moment

Robert P. Crease, ...

350 Kč
280 Kč

Pojmy a termíny z kvantové fyziky pronikly i do běžného jazyka – odkazy na princip neurčitosti či paradox Schrödingerovy kočky se objevují v beletrii i jinde, nemluvě o šarlatánech, pro které se slovo „kvantový“ stalo zaklínadlem.