Nejprodávanější knihy za posledních 14 dní - historické osobnosti

Babišovo Palermo I -10%
Projekt Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečných důvodů jeho vstupu do politiky a detaily fungování strany ANO.
historické osobnosti

Babišovo Palermo I

299 Kč
269 Kč
Jak nakrmit diktátora -10%
Witolda Szabłowského napadla otázka, kdo vařil nejhorším diktátorům 20. století, když utlačovali a masakrovali obyvatele vlastních zemí? Co mohou říct o historii lidé, kteří se denně starali o jejich jídelníček?
historické osobnosti

Jak nakrmit diktátora

348 Kč
313 Kč
Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha -10%
(2x)
Komiksová kniha sleduje příběh parašutistů ze všech výsadků souvisejících s operací, která vedla k zabití Reinharda Heydricha, od jejich seskoku až po hrdinskou smrt.
historické osobnosti

Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha

498 Kč
448 Kč
Nacismus versus okultismus v protektorátu -10%
Kniha se primárně soustředí na velmi nevšední, ale dosud veskrze přehlížené životní osudy dvou pražských hermetiků, Jana Kefera a Jiřího Arvéda Smíchovského, na pozadí jejich vztahu k okultismu a nacismu.
historické osobnosti

Nacismus versus okultismus v protektorátu

350 Kč
315 Kč
Z mého života -10%
(1x)
J. W. Goethe, obecně známý hlavně jako autor Fausta, byl nejenom dramatik, ale i básník, romanopisec, přírodovědec a rovněž politik – poradce tehdejší vrchnosti. Jeho autobiografie proto daleko přesahuje hranice životopisného textu.
historické osobnosti

Z mého života

695 Kč
626 Kč
Rotmistr Anton Schmid -92%
(1x)
Biografie z pera německého vojenského historika zachycuje osudy příslušníka wehrmachtu, který v době holokaustu jako jeden z mála německých vojáků aktivně a nezištně pomáhal Židům.
historické osobnosti

Rotmistr Anton Schmid

327 Kč
27 Kč
Baťové versus Ćeskoslovensko -10%
(1x)
Autor knihu rozdělil mezi hlavní tři protagonisty Tomáš Baťa st. (1876), J. A. Baťu a Tomáše Baťu ml. (1914). Snaží se provést ekonomickou a právní analýzu z pohledu znalostí roku 2021.
historické osobnosti

Baťové versus Ćeskoslovensko

220 Kč
198 Kč
Čas na odvahu - Příběh vzniku hnutí Přísaha -10%
Kniha formou reportáže představuje Roberta Šlachtu v jeho nové roli lídra politického hnutí Přísaha. Vstupu Roberta Šlachty do politiky předcházela série debat se čtenáři nad jeho první knihou Třicet let pod přísahou.
historické osobnosti

Čas na odvahu - Příběh vzniku hnutí Přísaha

249 Kč
224 Kč
Ludmila -10%
Kniha je přehledným souhrnem poznatků o Ludmile, její době, ale také o „druhém životě“, který vstupuje již do dvanáctého století svého trvání.
historické osobnosti

Ludmila

1 099 Kč
989 Kč
Pravdu říkat, pravdu žít -10%
Kniha prostřednictvím rozhovorů mapuje pozoruhodné životní osudy, jež podstoupili lidé, kteří se v tehdejším Československu museli a uměli správně rozhodnout. Nenechme je, prosím, kvůli nezadržitelnému proudu času upadnout v zapomnění.
historické osobnosti

Pravdu říkat, pravdu žít

320 Kč
288 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 69 položek
1 2 3 .. 7 > >>