Fotografie známého fotografa podávají svědectví o Čechách a východní a střední Evropě v posledních třiceti letech. Autorovo vyprávění o snímcích a situacích, které zachycují, zapsal a převyprávěl Jáchym Topol.
Fotografický průvodce přírodou a krajinou provází kolébkou turistiky, od 19. století nazývanou Českosaským Švýcarskem, oblastí Labských pískovců se svým nejcennějším jádrem – Národními parky České a Saské Švýcarsko.
Eva Mansfeldová, jedna z nejvýraznějších představitelek české variace konkrétního umění a svým způsobem i op artu, malířka, jejíž originální výtvarné tvarosloví je založeno na vztazích mezi geometrickými tvary a barvou.
Vydání obrazové monografie o životě a díle tohoto nejvýznamnějšího představitele figurativního malířství druhé poloviny 20. století bylo dlouho očekáváno odbornou veřejností i milovníky výtvarného umění.