Další svazek edice Zmizelé Čechy pojednává o proměnách tohoto jihočeského sídla, které je nejčastěji historiky spojováno s obdobím husitských válek, ale také například s úspěchy mladé Československé republiky ve druhém desetiletí 20. století.
Také jedenáctý díl knižního zpracování oblíbeného televizního pořadu obsahuje padesát poutavých reportáží. Zavedou vás do hradů a zámků, prohlédnete si neobvyklá muzea a pozoruhodné přírodní úkazy.
Sedmý díl knižního zpracování oblíbeného televizního pořadu obsahuje tradičních padesát zajímavých reportáží. Zavedou vás na neobvyklá místa celé České republiky – do hradů a zámků, netradičních muzeí nebo na malebné vrchy.
Podrobné vylíčení cest po jižním Tibetu, které italský antropolog a fotograf Fosco Maraini podnikl v letech 1937 a 1948, patří dnes k nejvýznamnějším dokumentům o životě Tibetu a jeho obyvatel před čínskou invazí ze začátku padesátých let.
Plně barevná kniha s množstvím fotografií je z větší části cestopisem, ovšem zahrnuje i část naučnou (filozofie a náboženství Číny, čínská kultura a symbolika, součástí textu jsou i stručné a čtivé poznámky o části historie země, čtenáři se...
Pokračování knihy La Grace pluje! Kniha je svého druhu kronikou brigy La Grace. Mapuje osudy lodě od přeplutí Atlantiku, přes dramatické okamžiky v Karibiku, až po návrat do Evropy. Následuje ztroskotání ve Španělsku a slavné vítězství v závodu.
Cestopis z výpravy několika fotografů, kteří zamířili do vzdáleného a dosud méně známého Bangladéše. Bangladéš, exotická země, jednou tak velká jako Česká republika, ale s bezmála 158 milióny obyvatel, patří k nejlidnatějším státům světa.