Poetická knížka Dušana Spáčila Neználek a Daidalos je poselstvím určeným nám i budoucím,
poselstvím vypovídajícím o realitě přecházející do virtuality, jež nás nenápadně, ale o to mrazivěji,
postupně ovládá.
Uhrančivá poezie mladé básnířky Alice Hekrdlové je známá ze stránek časopisů Host, Tvar nebo z Literárních novin. Její očekávaná knižní prvotina Verše Orfeovi přináší výbor básní z let 2009-2014.
Kniha volně navazuje na „povídkový románek“ Tomatom a „snový románek“ Sni. Jedná se o „obrazový románek“, příběh hledání přesvědčivé podoby spirituality v dnešním světě pomocí sérií kreseb, vytvářených během posledních pěti let.
Po již vydané sbírce „Sebranka“ přichází nakladatelství Kampe s knížkou nazvanou Žalov, která obsahuje výběr ze tří básnických sbírek – Žalov, Tatínek a Putování.
Básnická skladba psaná pevnou formou oněginských strof popisující osud učitele ruštiny po změně společenských poměrů na sklonku 80. let dvacátého století. Poprvé vyšla již v roce 2009 – jako anonymní tisk.