Básnická sbírka představuje výběr z několika nevydaných sbírek: Zasuté vzpomínky, To není fér, Holofauste,
Život běží, utíká a Všelijaké okolnosti a je obohacena o CD s autorovými folkovými písněmi z osmdesátých let 20. století.
Druhá básnická sbírka původně severočeského autora tématicky navazuje na
debutovou knihu Ptačí král. Opět se vydáte na poetické putování pustými
krajinami, kde vládnou živly a přítomnost lidí lze jen matně tušit.
Fotograf a držitel dvou cen Czech Press Photo Romek Hanzlík, procházel Máchovo krajem kolem Bezdězu, Ralska, Berštejna a Housky, a hledal místa spjatá s Májem. Fotografie tak doprovází stěžejní dílo K.H.Máchy.
Marně se svlékáš je sbírkou básní Pavla Haslachera, autora s rakouskými kořeny, píšící převážně (a někdy bytostně) v duchu a stylu srozumitelného literárního naivizmu.
Jan Grabec se v knize "Odvahy se dostává" snaží znovustvořit osobní mýtus prvního setkání s ruchem velkoměsta, do kterého náhle vpadají vzpomínky na dřívější ideální krajinu dětství.