Kniha olomouckého bohemisty a paleoslavisty Josefa Línka pojednává o překladu čtení z knih Malých proroků, který tvoří součást propria de tempore jedenácti rukopisných a tří tištěných charvátskohlaholských breviářů.
Učebnice zachycující základní momenty myšlení o literatuře a umění v anglicky mluvících zemích v období renesance, klasicismu, romantismu, ve viktoriánské době a v první polovině 20. stol (tzv. nová kritika) s přesahy k antice ...
Dvojjazyčný sborník textů "moravského Němce" - lékaře-humanisty, moravského patriota a stavitele mostů mezi Čechy a Němci. Knížka vychází k jeho 85. narozeninám.
Ponořte se do strhujícího příběhu o koních a prožijte s našimi hrdiny dobrodružství, plné přátelství a lásky, ale také zlomyslnosti a zákeřnosti. Kniha v česko-anglické verzi.
Kniha je praktická a jednoduchá pomůcka pro všechny začínající studenty, ale především pro turisty, kteří se potřebují dorozumět v nejběžnějších situacích. Slovník obsahuje cca 15.000 nejfrekventovanějších hesel, obratů a frází.
Cílem publikace, která navazuje na knihu Sedm tváří translatologie (2013), je přiblížit českému čtenáři soudobé směřování latinskoamerické translatologie. Jde o výbor španělsky a portugalsky psaných studií v těchto dvou jazycích.
Kniha, která vám umožní číst egyptské hieroglyfy, poznat nejčastější gramatické jevy a porozumět staroegyptskému myšlení, je zarámována do příběhu mladého Martina, který se učí hieroglyfy u svého přítele Theodora.