V pořadí osmý Robbinsův román vypráví příběhy Američanů, kteří přežili válku ve Vietnamu, ale nemají nejmenší chuť vrátit se domů. Raději zůstávají nezvěstní.
Ty nejvážnější věci by se měly brát s humorem, a tak na český trh přichází tato rozverná kniha, která nabízí postřehy odpozorované ze života, a která manželské soužití nahlíží s laskavým i mírně ironickým humorem.
Kniha psaná pro Běžeckou školu M. Škorpila představuje humorný průřez
běžeckým rokem. Nejde o celoroční tréninkový plán ani o nějakou novou
encyklopedií pro běžce, je určena těm, kteří mají kromě běhání rádi i srandu.
Takhle se prostě knížky nepíšou! Napadne vás po pár stránkách autorovy podivné prvotiny. Po pár dalších se už budete nahlas smát a na konci „knížky“ v slzách litovat, že není delší a vrátíte se do obchodu pro tři další, stejně jako čtenáři před vámi.
Soubor 25 povídek o bývalých spolužačkách jedné holčičí třídy na gymplu s rozmanitými životními osudy, jež mohly a můžou potkat každého z nás. Pojítkem fiktivních příběhů jsou pomaturitní srazy.
Tato kniha volně navazuje na Tři odstíny šedi od téhož autora. Přestože to nebylo záměrem, nebylo možné se vyhnout tématu alkoholu, a tudíž se zde vyskytují i pijácké historky, tak jak jde život.
Pobavte se příhodami mrzoutského úředníčka z přelomu 19. a 20. století, jež s laskavým humorem a nadsázkou zachytil jeden z českých mistrů drobných črt, Ignát Herrmann, a které do současného jazyka citlivě adaptoval Karel Marek.
Sbírka nesmírně humorných soudniček z časů současných i minulých je doplněna vtipnými slovníčky pro komunikaci s klienty, soudci, obviněnými i příbuznými.