Nejprodávanější knihy - únor 2019 - historické podobory

Sto let českých Vánoc -10%
Jak Vánoce prožívali řadoví občané, někteří českoslovenští prezidenti, vojáci zahraniční armády, dělníci nuceně nasazení v Říši nebo političtí vězni nacismu a komunismu?
historické podobory

Sto let českých Vánoc

450 Kč
405 Kč
Posázavská dráha -10%
Celobarevná publikace, plná historických fotografií, pohlednic, plánků drážních staveb a dalších dokumentů z konce 19. a první poloviny 20. století, je věnovaná nostalgické dráze vinoucí se podél řeky Sázavy.
historické podobory

Posázavská dráha

359 Kč
323 Kč
Zmizelá Praha-Automobily a motocykly -15%
(3x)
Další svazek z edice Zmizelá Praha přináší tentokrát fotografie osobních automobilů a nákladních vozů v ulicích a na náměstích, ve dvorech i na periferii Prahy, a to od přelomu 19. a 20. století až do sedmdesátých let 20. století.
historické podobory

Zmizelá Praha-Automobily a motocykly

360 Kč
306 Kč
Se VII. sborem do šumavských Sudet -10%
Tato fotografická kniha vyšla poprvé koncem r. 1938 a jejím propagandistickým posláním bylo zaznamenat dobu „velkých změn“ - okupaci území mezi Železnou Rudou a Českým Krumlovem wehrmachtem. Dnes je syrově nemilosrdným dokumentem česko-německé historie.
historické podobory

Se VII. sborem do šumavských Sudet

359 Kč
323 Kč
Bludiště pravé víry -10%
(1x)
Soubor studií předního německého medievisty je věnován problematice pozdně středověké hereze, kacířství a husitské revoluce ve středověkých Čechách. Autor v nich rozkrývá proměnu pohledů středověkých teologů na herezi od konce 13. století.
historické podobory

Bludiště pravé víry

298 Kč
268 Kč
Bylo to na věčné časy, dokud to neskončilo -10%
Kolaps socialismu byl pro obyvatele Sovětského svazu absolutně nečekaný, ale zároveň naprosto zákonitý. Ačkoli většina lidí v pozdním socialismu vnímala sovětský systém jako věčný a neměnný, byla současně připravena na jeho pád.
historické podobory

Bylo to na věčné časy, dokud to neskončilo

420 Kč
378 Kč
Dějiny proti pohanům -10%
Orosiovy dějiny, v nichž se autor inspiruje Augustinovou tezí o vítězství Boží obce, představují významný doklad vývoje křesťanské univerzalistické historiografie a ovlivnily řadu středověkých autorů, např. Isidora ze Sevilly či Otu z Freisingu.
historické podobory

Dějiny proti pohanům

398 Kč
358 Kč
Nehmotné dědictví -10%
(1x)
Leviho příběh, jehož hrdinou je piemontský inkvizitor 18. století, představuje jedinečný pokus o vykreslení života venkovské raně novověké společnosti severní Itálie.
historické podobory

Nehmotné dědictví

258 Kč
232 Kč
Panenko Skákavá! -10%
Zvolání „Panenko Skákavá“ je všeobecně rozšířená fráze, která byla po dlouhou dobu bez zjevného vztahu k dnes již zaniklé obci Skoky u Žlutic. Situace se změnila v roce 2006.
historické podobory

Panenko Skákavá!

229 Kč
206 Kč
Přišel befel od císaře pána -15%
„Nestřílejte, tady jsme my, osmnáctý!“

Unikátní kompozice z deníků, pamětí a korespondence českých vojáků z první světové války, doplněná svědectvími jejich příbuzných v zázemí a deníkem novináře Jana Herbena.
historické podobory

Přišel befel od císaře pána

498 Kč
423 Kč
Zobrazuji 11 - 20 z 77 položek
<< < 1 2 3 4 .. 8 > >>