Nejprodávanější tituly - září 2019 - judaismus

Kniha žalmů / Sefer Tehilim -10%
(1x)
Dvojjazyčné, česko-hebrejské vydání žalmů s Rašiho komentářem.
judaismus

Kniha žalmů / Sefer Tehilim

498 Kč
448 Kč
Příběhy rabiho Nachmana -10%
Kniha proslulého židovského filosofa Martina Bubera (1878–1965) Příběhy rabiho Nachmana vyšla poprvé v r. 1906. Jde o výběr výroků a tvůrčí převyprávění části příběhů z původní textové sbírky Sipurej ma‘asijot, tradující výroky, příběhy a pohádky.
judaismus

Příběhy rabiho Nachmana

248 Kč
223 Kč
Ratolest Davidova -10%
Autor, který nechtěl své čtenáře jen poučit, ale také pobavit, zaujme svižným a poutavým stylem a občas i téměř senzačním obsahem. Ratolest Davidova nebyla v úplnosti dosud nikdy přeložena.
judaismus

Ratolest Davidova

650 Kč
585 Kč
Ze skály med
(1x)

Kniha, jejíž název je inspirován závěrečným veršem 81. žalmu, seznamuje čtenáře srozumitelnou formou se židovským mysticismem a na konkrétních příkladech dokládá, jak jej lze aplikovat i v každodenním životě.

judaismus

Ze skály med

139 Kč
Dějiny židovského národa -10%
(3x)
Dějiny Židů jsou svého druhu dějiny světa, ovšem viděné pod velmi neobvyklým úhlem, očima inteligentní a vzdělané oběti. Johnsonovi však jde ještě o víc: ukázat podstatu samé historie a křesťanské civilizace.
judaismus

Dějiny židovského národa

325 Kč
293 Kč
Příběhy rabi Nachmana -15%
(2x)
Kniha mystických příběhů proslulého chasidského cadika. Třebaže v nich najdeme i motivy nežidovské, myšlenkově čerpají především z duchovní tradice chasidismu a patří k nejvýznamnějším prózám pod jejím vlivem napsaných.
judaismus

Příběhy rabi Nachmana

348 Kč
296 Kč
Seder Kol Nidrej -10%
Modlitební kniha pro večerní bohoslužbu na Den smíření s kompletní českou transliterací a "průvodcem" bohoslužbou na erev Jom kipur.
judaismus

Seder Kol Nidrej

549 Kč
494 Kč
Hlavní proudy židovské mystiky -10%
Klasická oborová prace, již ocení nejen odborníci – hebraisté, religionisté či historici filosofie; jelikož autor vykládá látku systematicky, přehledně a čtivě, dílo je přístupno i širší kulturní čtenářské obci.
judaismus

Hlavní proudy židovské mystiky

498 Kč
448 Kč
Příběh knihy Ester -10%
Kniha komentářů rav Jigala Ariela k biblické knize Ester. Publikace se skládá ze dvou hlavních části – česko-hebrejské bilingvy svitku Ester (v překladu rabína Karola E. Sidona) a komentáře rav Jigala Ariela (v překladu Jana Diveckého).
judaismus

Příběh knihy Ester

249 Kč
224 Kč
Judaismus a ženy v Izraeli
Kniha se snaží přiblížit realitu dnešní Svaté země prostřednictvím rozhovorů s místními obyvateli.
judaismus

Judaismus a ženy v Izraeli

100 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 18 položek
1 2 > >>