Další díl ze série "Normalizační Brno" nedávno zesnulého brněnského fotografa Františka Kressy (1951-2019) pokračuje v odhalování zákoutí největší městské části Brna v době, kdy Kressa pracoval jako fotograf Brněnského Večerníku.
Nedávno zesnulý fotograf František Kressa (1951-2019) představuje v 6. díle série "Normalizační Brno" moravskou metropoli v roce 1989, kdy se zrhoutil komunistický režim.
Průvodce po Lednicko-valtickém areálu nám představí textem i obrazem stavby a rozsáhlé parky Lednicko-valtického areálu, ale také nás zavede do historie architektury Lednicie, Valtic a Břeclavi.
Kressa reportážním způsobem ukazuje všednodenní realitu husákovské normalizace: jak náročné bylo koupit banány nebo koupit mražený hrášek v 80. letech. Druhá část ukazuje známé postavy z oblasti filmu a televizní tvorby v regionu jihovýchodní Moravy
Život a kultura venkovských obyvatel sídlících na jihozápadní Moravě, v okolí měst Třebíč, Moravské Budějovice, Jemnice byl doposud v odborné literatuře opomíjen.
Knihu lze chápat jako populárně naučný pramen o bouřlivém vývoji letecké továrny v Otrokovicích za 80 let její existence. Obsahuje dějiny výroby od založení firmy Tomášem Baťou až po rok 2004.
Kniha fotografií významného brněnského autora Františka Kressy představí největší městskou část Brna v době normalizace. Pod názvem Brno-střed si většina z nás představí brněnskou pěší zónu s přilehlými uličkami.