Nejprodávanější knihy v roce 2019 - politologie a politika

Musíme si promluvit o Putinovi -10%
(2x)
O Vladimiru Putinovi už vyšly desítky knih. A většina z nich stále opakuje stejné omyly, klišé a mýty, tvrdí profesor Mark Galeotti, odborník na současné Rusko. V jedenácti kapitolách rozebírá sarkasticky a poutavě jeden zažitý omyl po druhém.
politologie a politika

Musíme si promluvit o Putinovi

249 Kč
224 Kč
Ilustrovaná Ústava České republiky -10%

Ilustrovaná Ústava České republiky je praktická kniha do každé domácnosti. Atraktivní a přehlednou formou Vás seznámí s textem Ústavy České republiky a Listiny základních práv a svobod, které srozumitelně definují základní hodnoty naší země.

politologie a politika

Ilustrovaná Ústava České republiky

360 Kč
324 Kč
Kdo vládne světu? -10%
Nejnovější kniha intelektuála, filozofa a aktivisty Noama Chomského přináší důkladnou kritickou analýzu současné mezinárodní situace.
politologie a politika

Kdo vládne světu?

380 Kč
342 Kč
Ruská kocovina -10%
(3x)
Rozpad sovětského světa vedl v Rusku k dlouhé a bezvýchodné kocovině, na niž Putinův režim aplikoval jednoduchý lék: Národní hrdost. Téma vítězství ve Velké vlastenecké válce však přináší mnohá nebezpečí spojená s temnými proudy dějin.
politologie a politika

Ruská kocovina

389 Kč
350 Kč
Lid versus demokracie -10%
(1x)
Autoritářští populisté po celém světě – od Indie po Turecko a od Polska po Spojené státy – rozšiřují a upevňují svůj politický vliv a moc.
politologie a politika

Lid versus demokracie

397 Kč
357 Kč
Intelektuál ve dvacátém  století -15%
(1x)
Kniha v dialogické formě mapuje dějiny moderních politických idejí a představ o vládě a spravedlnosti, jak je chápali liberální, socialističtí, komunističtí, nacionalističtí a fašističtí intelektuálové od konce 19. století až do počátku 21. století.
politologie a politika

Intelektuál ve dvacátém století

397 Kč
337 Kč
Parlament v čase změny -10%
Kniha představuje v šesti samostatných kapitolách vývoj parlamentních institucí na území českých zemí ve 20. století.
politologie a politika

Parlament v čase změny

199 Kč
179 Kč
Identita -10%
(1x)
V roce 2014 napsal Francis Fukuyama, že americké instituce jsou v úpadku, protože státu se ve stále větší míře zmocňují mocné zájmové skupiny. O dva roky později se jeho předpověď vyplnila ...
politologie a politika

Identita

290 Kč
261 Kč
Nová třída -10%
Kniha patří k dílům, která se vyrovnávají s iluzemi o fungování komunistických států. Vyšla v roce 1957 a vzbudila velkou pozornost, dodnes je považována za nesmírně cenný příspěvek k analýze komunistických režimů.
politologie a politika

Nová třída

295 Kč
266 Kč
Osudová past -10%
(2x)
Řecký historik Thúkýdidés popsal v Dějinách peloponnéské války dynamiku, která v 5. století př. n. l. vedla k velké antické válce mezi Athénami, jejichž moc vzrůstala, a dominující Spartou, u níž tyto změny vyvolaly velké obavy.
politologie a politika

Osudová past

497 Kč
447 Kč
Zobrazuji 11 - 20 z 279 položek
<< < 1 2 3 4 .. 28 > >>