Nejprodávanější tituly - říjen 2020 - historie a fakta

Zatemněno -10%
Navzdory rostoucímu zájmu badatelů humanitních oborů představuje období protektorátu Čechy a Morava doposud nepříliš prozkoumanou oblast českých dějin.
historie a fakta

Zatemněno

450 Kč
405 Kč
Zmizelá Praha-Nádraží a železniční tratě 4.díl -10%
Čtvrtý díl knihy Nádraží a železniční tratě, jež vychází v rámci edice Zmizelá Praha, opět mapuje dřívější podobu míst, jež prošla či v nejbližší době projdou výraznými proměnami.
historie a fakta

Zmizelá Praha-Nádraží a železniční tratě 4.díl

360 Kč
324 Kč
Ženistou ve Stalingradu, pobočníkem na Dukle -10%
Válečný veterán plukovník Eduard Picka (Plzeň 1923 – Hradec Králové 2012) začíná svá vyprávění vzpomínkou na to, jak se coby malý chlapec dostal se svým otcem do Sovětského svazu a jak zde prožíval svá dětská léta.
historie a fakta

Ženistou ve Stalingradu, pobočníkem na Dukle

349 Kč
314 Kč
„Pojď s námi budovat pohraničí!“

Práce německého historika Andrease Wiedemanna mapuje druhou a méně známou část procesu, při kterém došlo k vůbec největším přesunům obyvatelstva v českých zemích v historii – celkem se vyhnání a znovuosídlování bezprostředně týkalo pěti milionů lidí

historie a fakta

„Pojď s námi budovat pohraničí!“

224 Kč
Ani vojna, ani mír -10%
Kniha analyzuje dramatické momenty z novodobých československých a středoevropských dějin, jež se odehrály v předvečer druhé světové války a na prahu války studené.
historie a fakta

Ani vojna, ani mír

599 Kč
539 Kč
Autokrat a jeho doba -10%
(2x)
Autor svou pozornost zaměřil nikoliv na soupis a detailní popis všech událostí, které přinesly roky 1830–1831, ale na analýzu podmínek, ze kterých ruští představitelé museli vycházet a také na následná opatření, která přijímali tváří v tvář revoluci.
historie a fakta

Autokrat a jeho doba

270 Kč
243 Kč
Brno židovské -10%
Kniha čtenářům předkládá vývoj staleté historie židovského osídlení města Brna a přehled nemovitých pamětihodností. Čtivý text graficky bohatě doplňují černobílé a barevné fotografie, mapy, plánky a kresby.
historie a fakta

Brno židovské

299 Kč
269 Kč
Cesta k vojenské zdatnosti -10%

Osvojte si vrcholovou zdatnost a poměřte se s nejtvrdšími bojovníky světa díky příručce Cesta k vojenské zdatnosti – souboru testů tělesné zdatnosti u vojenských jednotek různých zemí.

historie a fakta

Cesta k vojenské zdatnosti

299 Kč
269 Kč
Cílem byla svoboda
(1x)
Kniha souhrnným a vyčerpávajícím způsobem zpracovává téma protifašistického odboje v letech 1939–1945 na Přerovsku a Hranicku, a to v kontextu historického vývoje těchto regionů a vývoje českých zemí v období nacistické okupace.
historie a fakta

Cílem byla svoboda

159 Kč
Česká kuchyně za dob nedostatku před sto lety
Publikace o netypických zdrojích obživy, ke kterým se z větší či menší míry muselo uchylovat obyvatelstvo v českých zemích v dobách nedostatku.
historie a fakta

Česká kuchyně za dob nedostatku před sto lety

69 Kč
Zobrazuji 991 - 1000 z 1000 položek
<< < 1 .. 98 99 100