Nejprodávanější tituly - říjen 2020 - Afrika

Keňa -10%
Publikace je první samostatnou studií o této významné africké zemi v češtině od šedesátých let. Seznamuje čtenáře s obrysy vývoje osídlení území dnešní Keni před jejím ovládnutím Brity, mj. s významnou svahilskou kulturou a jejími zdejšími středisky.
Afrika

Keňa

190 Kč
171 Kč
Dějiny Kapverdských ostrovů, Svatého Tomáše a Princova ostrova -10%
Kapverdské ostrovy rozložené ve velkých plochách východního Atlantiku se staly nezbytným orientačním bodem a zásobovací stanicí flotil v „atlantské epoše“ evropské expanze a budování obchodu mezi Evropou, Afrikou a Amerikou.
Afrika

Dějiny Kapverdských ostrovů, Svatého Tomáše a Princova ostrova

369 Kč
332 Kč
Češi u Tobruku -10%
Kniha přináší osobní autentické výpovědi mužů, kteří v roce 1941 bojovali v řadách československého 11. pěšího praporu u obklíčeného libyjského města Tobruk a společně s ostatními spojeneckými vojáky ho ubránili před německo-italskou přesilou.
Afrika

Češi u Tobruku

180 Kč
162 Kč
Povstalci, vlastenci, pučisté a de Gaulle
Ve své bohužel již definitivně poslední knize se Ivan Brož, známý autor literatury faktu, zaobírá zápasem "zvláštní povahy", který "vedli jedni proti druhým a zároveň všichni proti všem".
Afrika

Povstalci, vlastenci, pučisté a de Gaulle

149 Kč
Československo a francouzská Afrika 1948–1968 -10%
(1x)
Na základě mnohaletého výzkumu v českých i francouzských archivech autor podrobně vykresluje podporu komunistického Československa národněosvobozeneckým hnutím ve francouzských koloniích.
Afrika

Československo a francouzská Afrika 1948–1968

290 Kč
261 Kč