Čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století byly vlivem mnoha nepříznivých okolností natolik rozsáhlé, že je dnes považujeme za největší masový hon na čarodějnice v celém slezském teritoriu.
Nová kniha Milana Ticháka se od jeho předchozích úspěšných publikací poněkud odlišuje. Nepojednává o městě a jeho často zapomenutých historických osudech tematicky, nýbrž místopisně.
Autor pohlíží do historie města tentokrát skrze pomníky a pamětní desky v ulicích upomínající na významné osobnosti i dějinné události, ale rovněž o náhrobky na všech zdejších hřbitovech.
Druhý díl - Východ láká čtenáře řadou užitečných informací k cestování po populárních i "ztracených" výhledových místech v kraji Královéhradeckém Pardubickém, Jihomoravském, Olomouckém, Moravskoslezském, Zlínském a kraji Vysočina.
Na jedinečných snímcích uvidíte zajímavé začlenění obcí do okolní přírody, propracované řazení staveb, skvostná zákoutí krajiny a předkládá unikátní pohled na dobře známá místa, která při pohledu shora mohou přinášet zcela nový prožitek.
Krok za krokem olomouckými ulicemi
Zažijte královské město Olomouc jinak! Olomouc to není jen katedrála svatého Václava nebo výstaviště Flora. Olomouc to je pestrá architektura, bohatá historie, součást Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Opavsko - tento nádherný kraj vás uchvátí pohledem na krajinu plnou lesů, jezer, vodních ploch, zámků a historických architektonických skvostů, opevnění, která měla chránit naše hranice, ale i krásou vesnic a jejich kostelů a chrámů.
Štíty je malé město v Olomouckém kraji, které leží uprostřed podhůří Orlických hor a Hrubého Jeseníku. Štíty jsou jedním z nejstarších měst zábřežského regionu.
Kniha obsahuje kompletní souhrn informací o raněstředověkém pohřebišti Olomouc-Nemilany. Jednotlivé kapitoly postupně obeznamují čtenáře s historií archeologického výzkumu a s nálezovými kontexty jednotlivých hrobů.
Podnětem k vydání knihy bylo nadcházející 800. výročí nejstarší písemné zprávy o Uničově a především 110. výročí narození uničovského kronikáře a historika JUDr. Tomáše Souška. Byl jediným, kdo se po roce 1945 dlouhodobě zabýval historií Uničova.