Nejprodávanější tituly - prosinec 2020 - gender studies, feminismus

Ženy a moc -10%
Autorka ve dvou přednáškách analyzuje, jakým překážkám musely napříč historií ženy čelit a dokumentuje to na příkladech sahajících od literární postavy Odysseovy manželky Penelopy až po kandidátku na prezidentku USA Hillary Clintonovou.
gender studies, feminismus

Ženy a moc

198 Kč
178 Kč
Respekt -10%
(2x)

Kluci o sobě často pochybují – o svém těle i o tom, jestli obstojí, když dojde na vztahy a intimitu. Často přitom tyto pochyby schovávají pod masku tvrďáka. Respekt je ojedinělá příručka o sexu, která se čtenářem mluví naprosto otevřeně.

gender studies, feminismus

Respekt

249 Kč
224 Kč
Feministky nenosí růžovou a jiné lži -10%
(3x)
Inspirativní sbírka esejí známých žen, pro které feminismus něco znamená
gender studies, feminismus

Feministky nenosí růžovou a jiné lži

399 Kč
359 Kč
Neohrožené ženy -10%
(3x)
Před 150 lety vedly ženy a muži velice rozdílné životy. Ženy nemohly volit ani samy si vydělávat peníze. Nemohly rozhodovat o vlastním těle. Rozhodovaly za ně otcové, až do chvíle, než se vdaly. Pak rozhodoval manžel. To se změnilo ve chvíli, kdy se
gender studies, feminismus

Neohrožené ženy

348 Kč
313 Kč
Sestup k bohyni -10%
(1x)
Psycholožka Sylvia Brinton Perera ve své knize ukazuje, jak mohou dnes ženy znovu nalézt potlačené aspekty archetypického ženství a vydat se tak na cestu k vnitřní svobodě a celistvosti.
gender studies, feminismus

Sestup k bohyni

248 Kč
223 Kč
K hříchu i k modlitbě -10%
Monografie Mileny Lenderové zachycuje postavení žen, zvláště ze středního městského stavu, v českých zemích v „dlouhém“ 19. století.
gender studies, feminismus

K hříchu i k modlitbě

390 Kč
351 Kč
Monology vaginy -10%
(1x)
Tuto knihu jsme tenkrát potřebovaly! A potřebujeme ji i dnes. Kultovní kniha o posledním tabu ve speciálním vydání po dvaceti letech.
gender studies, feminismus

Monology vaginy

248 Kč
223 Kč
Svobodné ženy, svobodní muži -10%
Provokativní, kritická, kontroverzní – to jsou adjektiva v poslední době nejčastěji spojovaná s Camille Pagliovou, přední americkou kritičkou, jež je někdy vnímána jako nástupkyně Susan Sontagové.
gender studies, feminismus

Svobodné ženy, svobodní muži

328 Kč
295 Kč
Diagnóza žena -10%
Žena je zvláštní tvor. Nejen, že najednou oběma rukama zvládne deset činností, ona má i mnoho tváří. V jednu chvíli se tváří jako anděl, aby se v okamžiku změnila v ďábla. Snažit se jí porozumět je stejně marné, jako ovlivnit počasí. Muži se v ženě ztrácejí a jen nevěřícně kroutí očima
gender studies, feminismus

Diagnóza žena

259 Kč
233 Kč
K. O. sexu -10%
(1x)
K. O. sexu volně navazuje na předchozí trilogii Tao sexu, Ciao sexu a Mao sexu a sleduje postmoderní vývoj sexuálních vztahů. Analyzuje tři fáze a tři generace feminismu, od Simone de Beauvoir přes Germaine Greer po MeToo...
gender studies, feminismus

K. O. sexu

249 Kč
224 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 19 položek
1 2 > >>