Nejprodávanější knihy - srpen 2020 - historie a fakta

Rolnictvo na pozdně středověkém Chebsku -10%
Středověké rolnictvo je pro historiky velkou a mimořádně přitažlivou neznámou, neboť v sobě skrývá klíč k pochopení pozdějšího ekonomického růstu, nebo naopak zarážející stagnace některých evropských regionů.
historie a fakta

Rolnictvo na pozdně středověkém Chebsku

590 Kč
531 Kč
Fantastický bestiář cestovatelů -10%
Cestovatelé již od dávných časů naráželi při svých poutích na podivuhodná stvoření, bytosti stejně fascinující jako děsivé. Hranice mezi imaginárním a skutečným světem je tenká a někdy mizí docela.
historie a fakta

Fantastický bestiář cestovatelů

548 Kč
493 Kč
Vůdcové lidstva a jeho svůdci -10%

Vůdcové lidstva a jeho svůdci jsou posledním a nejdůležitějším dílem Lva Borského, korunou jeho třicetiletého bádání v oblasti politické filosofie a civilizační prognózy.

historie a fakta

Vůdcové lidstva a jeho svůdci

315 Kč
284 Kč
Vykoupení a zatracení -10%
Detailně zde zkoumá nejen politický průběh zápasu o Lutherovu reformaci ve 20. a 30. letech 16. století, ale spolu s tím řeší i otázky rozšíření knihtisku jako iniciátora mohutného rozvoje reformačního myšlení a spolu s tím i reformačního školství.
historie a fakta

Vykoupení a zatracení

448 Kč
403 Kč
Pax et Bonum. Kapucíni v Čechách a na Moravě v raném novověku -10%
Kniha představuje historii kapucínského řádu v českých zemích raného novověku z hlediska konkrétních rolí, v rámci kterých působili na tehdejší společnost.
historie a fakta

Pax et Bonum. Kapucíni v Čechách a na Moravě v raném novověku

Marek Brčák (ed.), Jiří Wolf (ed.)
275 Kč
248 Kč
Havel -15%
(24x)
Jedinečná detailní monografie jednoho z největších Čechů 20. století z pera jeho blízkého spolupracovníka a přítele. Více než šestisetstránková publikace včetně 48 stran unikátní fotografické přílohy.
historie a fakta

Havel

698 Kč
593 Kč
Auschwitz a spojenci -10%
Autor na základě rozsáhlého výzkumu v archivech několika zemí a komunikace s očitými svědky holokaustu předkládá drtivou zprávu o spletité cestě informací o táboru Auschwitz na Západ a o tom, jak na ně Západ reagoval, či přesněji řečeno nereagoval.
historie a fakta

Auschwitz a spojenci

595 Kč
536 Kč
Paměť a dějiny č. 2/2020 -10%
Osud sousoší, v němž se odráží naše poválečná historie, mapuje úvodní studie nejnovějšího vydání revue Paměť a dějiny. Z dalších studií se čtenář dozví třeba to, jak se režim hlásající „vědecký ateismus“ snažil neutralizovat cyrilometodějské oslavy.
historie a fakta

Paměť a dějiny č. 2/2020

75 Kč
68 Kč
Svoboda nebyla zadarmo / Freedom was not free
Kniha je nepatrným vděkem mužům, kteří se podíleli na osvobození českého západu v dubnu a květnu 1945.
historie a fakta

Svoboda nebyla zadarmo / Freedom was not free

599 Kč
Vabank -10%
(5x)
V létě roku 1989 založil skladatel Michael Kocáb spolu s novinářem Michalem Horáčkem iniciativu MOST, která si dala za cíl zprostředkovat jednání mezi komunistickou mocí a představiteli nezávislých opozičních sdružení.
historie a fakta

Vabank

499 Kč
449 Kč
Zobrazuji 11 - 20 z 770 položek
<< < 1 2 3 4 .. 77 > >>