Nejprodávanější tituly - září 2020 - etnografie, etnologie

Etnomuzikologie -10%
Všichni lidé, nejen hudebníci, jsou muzikální. Muzikalita je jedním ze základních kamenů lidské zkušenosti. Abychom lidské hudebnosti plně porozuměli, potřebujeme hudbu studovat v celé její geografické a historické rozmanitosti.
etnografie, etnologie

Etnomuzikologie

210 Kč
189 Kč
Mýtus a skutečnost -10%
V knize Mýtus a skutečnost shrnuje autor dosavadní poznatky o mýtu. Zamýšlí se nad jeho definicí, zabývá se jeho strukturou a funkcí a dále probírá tematicky jednotlivé typy mýtů. Všímá si mýtů o původu a kosmogonických mýtů, mýtů a rituálů obnovy.
etnografie, etnologie

Mýtus a skutečnost

248 Kč
223 Kč
Své brány Libanone otevři - tvé cedry oheň pohltí -10%
Libanonská republika zemí regionu Blízkého východu, která byla podobně jako jiné státy v této oblasti původně jednou z provincií Osmanské říše a po jejím rozpadu na konci první světové války prošla náročným ústavním vývojem včetně francouzské správy.
etnografie, etnologie

Své brány Libanone otevři - tvé cedry oheň pohltí

350 Kč
315 Kč
Rámájana -15%
Významný staroindický epos v podání předního českého indologa Dušana Zbavitele vychází v nové grafické úpravě.
etnografie, etnologie

Rámájana

298 Kč
253 Kč
Okultní tradice Cikánů -10%
Kniha Okultní tradice Cikánů Pierra Derlona nabízí českému čtenáři zcela ojedinělý vhled do tradic a zvyků kočovných cikánských kmenů, přehled magických a léčitelských praktik, způsobů tajné komunikace prostřednictvím šifrovaných značek...
etnografie, etnologie

Okultní tradice Cikánů

388 Kč
349 Kč
Na Sibiři mezi Samojedy
Ceněná etnologická publikace týkající se duchovního života původních obyvatel, jejich obřadů a náboženství (šamanismus, totemismus), kterých se autor přímo a živě zúčastňoval.
etnografie, etnologie

Na Sibiři mezi Samojedy

219 Kč
Jedinec a společnost středověkého západu -10%
(1x)
Autor prostřednictvím nejrůznějších typů pramenů (severské ságy, autobiografie, portréty) zpochybňuje starší představy, podle nichž se individualita rodí až s nástupem renesance a humanistického myšlení.
etnografie, etnologie

Jedinec a společnost středověkého západu

398 Kč
358 Kč
Ženy na okraji. Tři příběhy ze 17. století -10%
Příběh tří žen, které si i přes těžké životní osudy a přes nečekané životní zvraty dokázaly najít svébytné místo v raně novověké společnosti.
etnografie, etnologie

Ženy na okraji. Tři příběhy ze 17. století

398 Kč
358 Kč
Domorodí válečníci Severní Ameriky 1500-1890 n.l. -55%
(1x)
Autor se zabývá významnými rozdíly mezi kmeny – proč a jak vlastně válečníci bojovali, jaké používali zbraně a bojové techniky, ukazuje, jak ovlivnili evropské a americké techniky.
etnografie, etnologie

Domorodí válečníci Severní Ameriky 1500-1890 n.l.

599 Kč
269 Kč
Ekonomie přírodních národů -15%
Světově ojedinělá výpravná kniha o hospodaření u "přírodních národů" odkud můžeme odvozovat i základy ekonomik dneška. "Krásná kniha, která propojuje mnohé, je hluboká a přitom se čte skoro jedním dechem.", Tomáš Sedláček
etnografie, etnologie

Ekonomie přírodních národů

698 Kč
593 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 34 položek
1 2 3 4 > >>