Nejprodávanější knihy - září 2020 - gender studies, feminismus

Neohrožené ženy -10%
(3x)
Před 150 lety vedly ženy a muži velice rozdílné životy. Ženy nemohly volit ani samy si vydělávat peníze. Nemohly rozhodovat o vlastním těle. Rozhodovaly za ně otcové, až do chvíle, než se vdaly. Pak rozhodoval manžel. To se změnilo ve chvíli, kdy se
gender studies, feminismus

Neohrožené ženy

348 Kč
313 Kč
Diagnóza žena -10%
Žena je zvláštní tvor. Nejen, že najednou oběma rukama zvládne deset činností, ona má i mnoho tváří. V jednu chvíli se tváří jako anděl, aby se v okamžiku změnila v ďábla. Snažit se jí porozumět je stejně marné, jako ovlivnit počasí. Muži se v ženě ztrácejí a jen nevěřícně kroutí očima
gender studies, feminismus

Diagnóza žena

259 Kč
233 Kč
Bol lásky prodejné -15%
(1x)

Autorka otevírá autentický a svým způsobem jedinečný pohled do sociálního a pocitového světa příslušnic „nejstaršího řemesla“ s jejich radostmi, bolestmi, touhou po lásce i vypočítavostí.

gender studies, feminismus

Bol lásky prodejné

259 Kč
220 Kč
Uvnitř diplomacie -10%
Východiskem knihy je feministická kritika současné diplomacie, která považuje genderovou nerovnost za jeden z jejích problémů.
gender studies, feminismus

Uvnitř diplomacie

129 Kč
116 Kč
K. O. sexu -10%
(1x)
K. O. sexu volně navazuje na předchozí trilogii Tao sexu, Ciao sexu a Mao sexu a sleduje postmoderní vývoj sexuálních vztahů. Analyzuje tři fáze a tři generace feminismu, od Simone de Beauvoir přes Germaine Greer po MeToo...
gender studies, feminismus

K. O. sexu

249 Kč
224 Kč
Sestup k bohyni -10%
(1x)
Psycholožka Sylvia Brinton Perera ve své knize ukazuje, jak mohou dnes ženy znovu nalézt potlačené aspekty archetypického ženství a vydat se tak na cestu k vnitřní svobodě a celistvosti.
gender studies, feminismus

Sestup k bohyni

248 Kč
223 Kč
Svobodné ženy, svobodní muži -10%
Provokativní, kritická, kontroverzní – to jsou adjektiva v poslední době nejčastěji spojovaná s Camille Pagliovou, přední americkou kritičkou, jež je někdy vnímána jako nástupkyně Susan Sontagové.
gender studies, feminismus

Svobodné ženy, svobodní muži

328 Kč
295 Kč
Kde ženy vládnou -10%
Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost.
Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy! Nápaditý cestopis vás zavede do čtyř velmi neobvyklých kultur.
gender studies, feminismus

Kde ženy vládnou

273 Kč
246 Kč
Gender před tabulí -10%
(1x)
Práce je výsledkem etnografického výzkumu ve školní třídě, který se zaměřoval na (re)produkci genderu v každodennosti školního kolektivu.
gender studies, feminismus

Gender před tabulí

329 Kč
296 Kč