Nejprodávanější knihy - září 2020 - sociologie

Zpátky na zem -10%
Ekologická proměna, jíž jsme dnes svědky, už celých posledních třicet let ovlivňuje naši politickou krajinu. To by mohlo vysvětlovat vražedný koktejl prudce narůstajících nerovností, masivní deregulace a přeměny snu o globalizujícím se světě.
sociologie

Zpátky na zem

230 Kč
207 Kč
Dejte lidem peníze -10%
Koncept se pod názvem základní nepodmíněný příjem (ZNP) stal jedním z velkých témat naší doby. V posledních letech o něm zapáleně diskutují odborníci i široká veřejnost napříč sociálním i politickým spektrem.
sociologie

Dejte lidem peníze

348 Kč
313 Kč
Vůdcové lidstva a jeho svůdci -10%

Vůdcové lidstva a jeho svůdci jsou posledním a nejdůležitějším dílem Lva Borského, korunou jeho třicetiletého bádání v oblasti politické filosofie a civilizační prognózy.

sociologie

Vůdcové lidstva a jeho svůdci

315 Kč
284 Kč
Neohrožené ženy -10%
(3x)
Před 150 lety vedly ženy a muži velice rozdílné životy. Ženy nemohly volit ani samy si vydělávat peníze. Nemohly rozhodovat o vlastním těle. Rozhodovaly za ně otcové, až do chvíle, než se vdaly. Pak rozhodoval manžel. To se změnilo ve chvíli, kdy se
sociologie

Neohrožené ženy

348 Kč
313 Kč
Sociálně úspěšní psychopati -10%
V populaci stále existuje vysoký podíl jedinců s jednotlivými psychopatickými znaky. Tito lidé bývají velmi přizpůsobiví a ve vhodném prostředí se z části z nich mohou stát sociálně úspěšní psychopati.
sociologie

Sociálně úspěšní psychopati

300 Kč
270 Kč
Návrat do Remeše -10%
Kniha analyzuje příčiny třídní exkluzivity vzdělání, znalostí a kultury.
sociologie

Návrat do Remeše

300 Kč
270 Kč
Architekti dlouhé změny -10%
(2x)
Kolektivní monografie nabízí originální pohled na dobu pozdní komunistické diktatury, demokratické revoluce roku 1989 a počátky budování liberální demokracie a kapitalismu v Československu, resp. v České republice.
sociologie

Architekti dlouhé změny

398 Kč
358 Kč
Sametová budoucnost? -10%
Sborník, jehož cílem je kritická reflexe posledních tří desetiletí české společnosti z hlediska demokracie, sociální nerovnosti, vztahu k minulosti a k Západu, ekologické udržitelnosti nebo digitalizace.
sociologie

Sametová budoucnost?

Petr Drulák (ed.), Petr Agha (ed.)
220 Kč
198 Kč
Čtvrtá politická teorie -10%
Každý politický systém moderní éry se odvozoval od některé ze tří velkých ideologií. První a nejstarší z těchto ideologií je liberalismus, druhou je komunismus, třetí je fašismus.
sociologie

Čtvrtá politická teorie

600 Kč
540 Kč
Modernizace na pokračování. -10%
(1x)
Kniha je věnována problematice sociálních a politických dějin českých zemí od konce 18. století do vzniku první československé republiky.
sociologie

Modernizace na pokračování.

448 Kč
403 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 55 položek
1 2 3 .. 6 > >>