Nejprodávanější tituly v roce 2020
botanika

Bylinky do kuchyně a jejich jedovatí dvojníci: Jak snadno poznat 90 druhů - Eva Maria Dreyer - 10%
Tato kniha nabízí možnost, jak spolehlivě poznat 90 všeobecně rozšířených poživatelných planých rostlin a jak je odlišit od podobných jedovatých nebo nepoživatelných druhů. Kniha Vás tímto úskalím vede srozumitelně a s přehledem.
botanika

Bylinky do kuchyně a jejich jedovatí dvojníci

289 Kč
260 Kč
Nová encyklopedie českého a moravského vína 2.díl - Zuzana Foffová, Vilém Kraus, Bohumil Vurm - 10%
Autoři na stránkách knihy vstupují do sklepů a sledují zázračný proces, kdy se hrozny révy vinné přeměňují ve víno...
botanika

Nová encyklopedie českého a moravského vína 2.díl

399 Kč
359 Kč
Sukulenty - Petr Pasečný, Jaroslav Ullmann
Na stránkách této publikace se seznámíte s více než 100 druhů sukulentů, tj. rostlin, které mají vyvinutou schopnost hromadit vodu pro přežití v období sucha.
botanika
Ukázky

Sukulenty

101 Kč
Koření a jeho užití: v ilustracích Zdenky Krejčové - Dagmar Lánská - 10%
Užitkové rostliny poskytovaly člověku nejen nezbytnou potravu, ale také oděv, důležitá léčiva i nejrůznější pochutiny, jako na příklad koření. Druhy koření uváděné v této knize, skvěle ilustrované akademickou malířkou Zdeňkou Krejčovou.
botanika

Koření a jeho užití

499 Kč
449 Kč
Encyklopedie jehličnatých stromů a keřů - Karel Hieke
(1x)

V poslední době se setkáváme se stále větším zájmem o dřeviny, tedy stromy a keře. Tento zájem je patrný zejména u okrasných rodů a druhů, kde úzce souvisí se snahou o dokonalejší a také pestřejší uspořádání veřejných i soukromých sadovnických úprav. Dřeviny mají také značný význam národohospodářský a biologicko-ekologický. Tato encyklopedie představuje detailním způsobem skupinu dřevin jehličnatých. Je to skupina ve srovnání s listnáči skromnější na rody a druhy, ale mnohdy velmi bohatá na kultivary (odrůdy). V publikaci je obsaženo více jak 230 druhů a přes 2 000 kultivarů, variet, forem a subspecií. Kniha se snaží nejen stručně popsat většinu jehličnatých stromů a keřů, se kterými se můžeme setkat v našich zeměpisných šířkách – včetně jejich nároků na stanovištní podmínky, ošetřování, uplatnění a množení – ale zejména je i názorně předvést množstvím vyobrazení. Věříme, že tato publikace bude všem zájemcům platným pomocníkem při poznávání, pěstování, použití i množení popsaného druhového a odrůdového sortimentu jehličnanů.

botanika
Ukázky

Encyklopedie jehličnatých stromů a keřů

599 Kč
Kolem světa za 80 stromy - Lucille Clerc
Autor, odborník na stromy, Jonathan Drori v této knize vysvětlí, jakou roli hrají stromy v každodenním životě člověka – od romantické role až po ty politováníhodné.
botanika
Ukázky

Kolem světa za 80 stromy

339 Kč
1001 rostlin, pro radost z pěstování - Liz Dobbsová
Výpravná obrazová publikace je vskutku rozsáhlá, ale nevznikla proto, aby čtenáře zapletla do houštiny tisíce a jedné lákavé rostliny. Naopak pomůže v orientaci a výběru. Velikost souboru 50 Mb - vhodné pro PC
botanika
Ukázky

1001 rostlin, pro radost z pěstování

599 Kč
A field guide to the Flora of Ladakh - Miroslav Dvorský, Leoš Klimeš, Jiří Doležal, Jan Wild, Bernhard W. Dickoré - 10%
Praktický terénní průvodce květenou Ladaku, svérázné polopouštní oblasti indického Transhimálaje.
botanika

A field guide to the Flora of Ladakh

450 Kč
405 Kč
Květiny časného jara pro celou rodinu+ příloha pexeso - Vojtěch Zavadil - 10%
(1x)
V předjaří není těžké být botanikem. Kvetoucích rostlin je ještě jen omezený počet druhů a mají dosti nápadné květy. Když si zahrajete pexeso jarních květů, brzy je začnete rozeznávat i v přírodě okolo sebe.
botanika

Květiny časného jara pro celou rodinu+ příloha pexeso

99 Kč
89 Kč
Rostliny pro zdraví - František Starý - 10%
Historie využívání léčivých rostlin v léčitelské praxi začala už před několika tisíci lety. Však také jsou naše luka a pole jedinou velkou lékárnou. Léčivé rostliny jsou planě rostoucí, případně pěstované rostlinné druhy.
botanika

Rostliny pro zdraví

299 Kč
269 Kč
Zobrazuji 71 - 80 z 87 položek
<< < 1 .. 6 7 8 9 > >>