Publikace nás provede těmito stavbami, o nichž jsme neměli možnost mnohé se dovědět, byť do muzeí a galerií chodíme dost často. Takto souhrnně jsou představeny čtenářům poprvé.
Publikace Nahé situace se pokusí
rozšířit rejstřík vašeho přemýšlení
nad významy lidské nahoty, ať již v její
fyzické, nebo v její obrazové podobě.
Autorka vychází ze své vlastní tvorby,
kterou z velké části tvoří témata lidské
tělesnosti.
Kolektivní monografie věnovaná vybraným aspektům filmové (a v jednom případě i literární) tvorby českého filmového a divadelního režiséra, spisovatele a dramatika Václav Kršky.
John Huston, Billy Wilder, Joseph Mankiewicz, Roman Polanski, Miloš Forman a Wim Wenders v rozhovorech. Pas do Hollywoodu přináší obraz šestice režisérů, kteří stoprocentně komerčně uspěli a zároveň se stali ikonami filmového umění.
Fotograf Pavel Baňka zaujímá v dějinách české fotografie místo někde v linii Josefa Sudka, na jehož práce v raném období odkazoval, Františka Drtikola, s nímž ho sbližuje podobná estetika portrétů a aktů.
Předkládaná kniha si neklade za cíl stanovit přesné datum či konkrétní dílo coby „počátek domácího obrázkového seriálu“, ale podrobně mapuje tendence, které k ustavení domácí varianty komiksové tvorby vedly.