Nejprodávanější tituly - leden 2021 - eseje, úvahy, publicistika

Mně se nestýskalo -10%
Pavel Tigrid (1917-2003), český novinář, vydavatel exilového časopisu Svědectví a polistopadový politik v archivním rozhovoru s Petrem Kotykem z roku 1992.
eseje, úvahy, publicistika

Mně se nestýskalo

199 Kč
179 Kč
Setkání a odstup -10%
Výbor textů z tvorby L. Hejdánka představuje stati, ve kterých se autor od padesátých let minulého století do současnosti setkává s druhými autory a mysliteli. Jde o formu kritických rozhovorů, v nichž se mohou obě strany dostávat do sporu a do „krize“.
eseje, úvahy, publicistika

Setkání a odstup

388 Kč
349 Kč
Utopus to byl, kdo učinil mě ostrovem -10%
(2x)
Na půl cesty mezi autorským esejem a odbornou studií, Ouředníkova nová kniha čerpá látku stejně dobře z literatury jako z historie, filosofie či antropologie.
eseje, úvahy, publicistika

Utopus to byl, kdo učinil mě ostrovem

359 Kč
323 Kč
Vnitřní cesty do vnějšího vesmíru -10%
Kniha Vnitřní cesty do vnějšího vesmíru je souborem esejů na téma průzkumu a objevování vlastního vědomí pomocí psychedelických látek.
eseje, úvahy, publicistika

Vnitřní cesty do vnějšího vesmíru

347 Kč
312 Kč
Dějiště: Čechy -10%
Nejnovější svazek esejů význačného germanisty českého původu je důležitým příspěvkem k poznání někdejší česko-německo-židovské kultury a odrazem autorova nedávného návratu k „českým“ tématům jeho badatelského i osobního zájmu.
eseje, úvahy, publicistika

Dějiště: Čechy

190 Kč
171 Kč
Noc zpovědníka -10%
(1x)
V šestnácti esejích této knihy čtenář nalezne kritické úvahy o stavu a aktuálních problémech našeho světa i o současných proměnách náboženství.
eseje, úvahy, publicistika

Noc zpovědníka

279 Kč
251 Kč
Stromu zbývá naděje -10%
(1x)
Tento soubor esejů spojuje velké téma: naděje. Autor učí úctě ke každé podobě lidské naděje, protože v ní může být skryto víc, než jen cíl, k němuž se vědomě upíná - v hloubi naděje tuší žízeň po absolutnu.
eseje, úvahy, publicistika

Stromu zbývá naděje

269 Kč
242 Kč
Teď, když máme, co jsme chtěli -10%
Dvacet let je v českých dějinách ideální doba k bilancování. Ve více než stovce krátkých textů sociolog Jan Keller ukazuje, jak nepříjemně dnešní poměry připomínají časy, které jsme si přáli jednou pro vždy překonat.
eseje, úvahy, publicistika

Teď, když máme, co jsme chtěli

198 Kč
178 Kč
Eseje -72%
Básník, prozaik, překladatel, publicista, dramatik a scénárista Hans Magnus Ensensberger patří již po několik desetiletí mezi nejpozoruhodnější osobnosti německé literatury. Kniha přináší ukázku jeho brilantních a velmi oceňovaných esejů
eseje, úvahy, publicistika

Eseje

220 Kč
62 Kč
Literární paměť a kulturní identita -10%
Jubilejní sborník pro hispanistku Annu Houskovou obsahuje osm odborných romanistických studií a úvodní text Václava Jamka, přeložený z jeho francouzsky psané knihy Závoj z popela.
eseje, úvahy, publicistika

Literární paměť a kulturní identita

145 Kč
131 Kč
Zobrazuji 261 - 270 z 285 položek
<< < 1 .. 25 26 27 28 29 > >>