O dramatické politické historii posledních dvaceti let a o jejích protagonistech píše Madeleine Albrightová ve svých nejnovějších pamětech s nezlomným optimismem, vášní a nenapodobitelným humorem beze špetky pocitu sebedůležitosti.
V povědomí nás všech přežívá sousloví „Anglie pánem moří“, ale jen málokdo dnes ví, že v 17. století to byli Nizozemci, kdo zcela suverénně ovládal námořní obchod.
Od chaosu občanské války až po politické manévrování za studené války formovaly ruské ozbrojené síly budoucnost nejen Ruska samotného, ale i bezpočtu dalších zemí po celém světě.
Kapitán Leach líčí svoje vojenské zážitky v uniformě proslulého ostrostřeleckého pluku v ostrých konturách. Sdílíme s ním námahu a strádání denních i nočních pochodů a také nebezpečí bezpočtu bitev, jichž se zúčastnil.
Autor využívá svědectví přeživších a líčí nejen každodenní život „rodinného tábora“, ale seznamuje i s jeho výraznými osobnostmi a také popisuje plány na vzpouru, která byla odbojovým hnutím v Osvětimi připravována.
Populárně-naučná publikace pro širokou veřejnost přináší čtivou a srozumitelnou formou informace o husitské éře, která české země během první poloviny 15.
Komančové byli nejmocnějším indiánským kmenem v amerických dějinách. Proslavili se nedostižným jezdeckým i válečným uměním a legendární bojovností, dokázali zarazit rozpínání španělského impéria z Mexika i francouzských kolonistů z Louisiany.
Vila ve Wannsee na předměstí Berlína, 20. ledna 1942. Patnáct vysokých představitelů Třetí říše se zde na popud Reinharda Heydricha sešlo, aby prakticky naplánovalo „konečné řešení židovské otázky“.
V posledních dnech druhé světové války se americká armáda rozhodne pro riskantní misi: zachránit stovky vzácných koní, včetně vídeňských lipicánů, ze stájí u české Hostouně.