Katalog kolektivní výstavy Zostra – česká fotografie dneška spojuje několik špičkových projevů vyzrálých osobností mladší, střední, starší a nejstarší generace českých tvůrců.
Kniha fotografií etiopské krajiny a zvyků a rituálů tamních lidí.představuje umělecké svědectví, jež nám rozšiřuje a obohacuje pohled na svět, který je v důsledku moderních technologií stále menší a bližší, a přece zůstává tolik vzdálený.
Ondřej Kozák (1978) prezentuje monografii černobílých fotografií z let 2005 až 2010. Ústředním tématem jsou lidé z různých evropských měst, ale také z Kuby. Autor fotografuje výhradně na černobílý film 35 mm.
Poutavé černobílé fotografie z vyoských hor Asie - Altaj, Kyrgyz Alatau, Fanské hory, Kavkaz, Pamír, Ťan Šan a mnoho dalších. V knize naleznete převážně fotografie z horolezeckých výstupů.
Nový svazek edice Fototorst. Dílo Miroslava Tichého vyniká naprosto neobvyklými formálními vlastnostmi, které ignorují klasická fotografická pravidla. Na fotografickém festivalu v Arles obdržel Miroslav Tichý v roce 2005 cenu Objev roku.