Nejprodávanější tituly - únor 2021 - Velká Británie

Britské impérium -20%
Historii Britského impéria od 16. do 21. století. Impérium, které v době svého vrcholu ovládalo čtvrtinu světové populace, čtvrtinu zemského povrchu a téměř všechny oceány ovlivnilo vývoj na ostatních kontinentech.
Velká Británie

Britské impérium

898 Kč
718 Kč
Britské válečné námořnictvo za druhé světové války I. -20%
Autor neotřelým způsobem vykládá úlohu Británie jako ostrovní námořní velmoci a mateřské země světového impéria za druhé světové války. První svazek končí evakuací britských expedičních sil z Dunkerku.
Velká Británie

Britské válečné námořnictvo za druhé světové války I.

249 Kč
199 Kč
Králové divotvůrci -20%
(1x)
Jeden z nejinspirativnějších otců historické školy Annales se své práci sleduje vznik magické a zázračné představy o léčitelských schopnostech panovníků středověké Francie a Anglie.
Velká Británie

Králové divotvůrci

359 Kč
287 Kč
Dějiny anglického národa -20%
(1x)
Johnson hledá v dějinách ostrovní říše především konstantu národních dějin a nachází ji už na samém počátku, kdy Angličané odmítají kontinentální imperiální nadvládu a postupně svůj stát rozvíjejí k čím dál větší hospodářské a politické svobodě.
Velká Británie

Dějiny anglického národa

319 Kč
255 Kč
Britské válečné námořnictvo za druhé světové války IV. -20%
Závěrečný svazek se zaměřuje na triumf Spojenců v poslední fázi konfliktu, z něhož Královské námořnictvo sice vyšlo vítězně, ale v němž Británie definitivně ztratila postavení "vládkyně moří".
Velká Británie

Britské válečné námořnictvo za druhé světové války IV.

229 Kč
183 Kč
Skotsko -20%
Kdo a proč budoval megalitické stavby? Žil skutečně král Artuš? Jaké tajemství skrývá Rosslynská kaple? Žije ve skotských jezerech dávno vyhynulý tvor? A kým byl ve skutečnosti William Wallace?
Velká Británie

Skotsko

298 Kč
238 Kč
Dějiny britských králů -20%
(3x)
Biskup ve Flintshire a ve Westminsteru sleduje panování všech britských králů od Bruta až po velšské krále vládnoucí v 11. století. Třetina jeho Historie je však věnována králi Artušovi a kouzelníku Merlinovi.
Velká Británie

Dějiny britských králů

298 Kč
238 Kč
České země v evropských dějinách - 3 -70%
Třetí díl čtyřdílné publikace začíná britsko-francouzským konfliktem o ovládnutí světových námořních tras. Následná revoluce v Francii a napoleónské války spustí proces utváření moderních evropských národů, kterým jsou zasaženy také české země.
Velká Británie

České země v evropských dějinách - 3

299 Kč
89 Kč
Odložený zrod Leviatana -20%
Kniha analyzuje anglické revoluce 17. století z hlediska současníků, z pohledu tvůrců dobové politické filozofie a politického myšlení a také z historického odstupu – totiž z hlediska pozdějších anglických pozorovatelů francouzské revoluce.
Velká Británie

Odložený zrod Leviatana

289 Kč
231 Kč
Moudrost a vtip Winstona Churchilla -20%
Kniha vtipných bonmotů a epigramů Winstona Churchilla, který chápal, že v podstatě politiky je i hra, že v srdci dobrého projevu nejsou jen vážná slova.
Velká Británie

Moudrost a vtip Winstona Churchilla

219 Kč
175 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 12 položek
1 2 > >>