Nejprodávanější tituly - březen 2021 - Afrika

Etiopie
(1x)
Kniha obsahuje přehled historie jedné z nejzajímavějších afrických zemí.
Afrika

Etiopie

50 Kč
Afrika zevnitř -10%
Afrika viděná zevnitř, očima českých biologů, geologů, antropologů a archeologů, kteří bádají v afrických pouštích a savanách nad dosud nevyřešenými otázkami vývoje člověka.
Afrika

Afrika zevnitř

795 Kč
716 Kč
Dějiny Mosambiku -10%
(1x)
Autor se pokouší překonat diametrálně odlišné pohledy na dramatický vývoj rozmanitých etnik a ras, který kdysi koloniální historiografie chápala jako dějiny bělochů v Africe.
Afrika

Dějiny Mosambiku

359 Kč
323 Kč
Qajruwán, tuniské město kultury -10%
Kajruwán byl pro rok 2009 vyhlášen pod ochranou UNESCO městem islámské kultury. Autor se podrobně zabývá nejen jeho vznikem a historií, ale zabývá se i myšlenkou souvislostí s Prahou.
Afrika

Qajruwán, tuniské město kultury

60 Kč
54 Kč
Staří Egypťané -10%
Publikace přináší čtenáři uvážlivý výběr z toho nejzajímavějšího, co staroegyptská civilizace vytvořila.
Afrika

Staří Egypťané

350 Kč
315 Kč
Kambodža -10%
Kambodža je zemí s fascinující historií. Angkorská říše, vybudovaná předky dnešních Khmerů, byla všemocným a sebevědomým impériem. Stavby, které se dochovaly, dodnes ohromují návštěvníky svou velkolepostí. O to překvapivěji působí úpadek země v 15. až 19. století, kdy Khmerové často balancovali na hraně národní existence. To nejhorší však zemi čekalo ve 20. století: komunistická ideologie, tlak bipolárního světa a historická tradice khmerského způsobu života vytvořily děsivou sílu, která tu roztočila spirálu násilí. Míra vlastní sebedestrukce Khmerů byla bezprecedentní. Dnes Kambodža povstává z popele a s ní i její podmanivá krása.
Afrika

Kambodža

180 Kč
162 Kč
Encyklopedie starověkého Egypta -57%
(1x)
Kolektiv našich nejvýznamnějších egyptologů přináší ve stovkách přehledných a čtivých hesel soudobé poznání o nejrůznějších aspektech unikátní a přes výzkumy stále tajemné egyptské starověké civilizace.
Afrika

Encyklopedie starověkého Egypta

498 Kč
215 Kč
Náboženství Afriky -10%
Zulové a jejich náboženské tradie - Jorubové a jejich náboženské tradiece - Jednotlivci, role a systémy
Afrika

Náboženství Afriky

199 Kč
179 Kč
Dějiny Jižní Afriky -10%
(1x)
Druhé, rozšířené české vydání přehledných a čtivých dějin tohoto státu od prehistorických počátků přes kolonizaci země a vládu aprtheidu až po vývoj po volbách r. 2009.
Afrika

Dějiny Jižní Afriky

395 Kč
356 Kč