Nejprodávanější tituly - březen 2021 - Asie

Kodžiki -10%
(1x)
Český překlad prvního dochovaného díla japonské literatury vychází u příležitosti 1300. výročí jeho původního vydání.
Asie

Kodžiki

450 Kč
405 Kč
Japonsko
Kniha načrtává hlavní linie vývoje japonské civilizace od vzestupu císařského dvora, přes středověk s dominující vojenskou vrstvou, složitou moderní dobu s četnými zvraty až po současnost.
Asie

Japonsko

50 Kč
Babylónie - stručná historie států
Kniha je věnována dějinám a kultuře jedné z nejpozoruhodnějších světových civilizací, která se rozvíjela ve starověké Mezopotámii – jako dědička Sumeru – od počátku 2. tisíciletí před Kr. až po její pád.
Asie

Babylónie - stručná historie států

50 Kč
Turecko
Autor popisuje dějiny Malé Asie od dob starověku s důrazem na vznik a vývoj osmanské říše, největší pozornost je však věnována vzniku a vývoji Turecké republiky po 1. světové válce až do počátku 21. století.
Asie

Turecko

50 Kč
Saúdská Arábie
Autor popisuje dějiny od starověku, přes dlouhou periodu, kdy šlo o zaostalé, převážně pouštní území pod nadvládou Osmanské říše, a poté jeho osamostatnění pod dynastií Saúdů a následný vývoj provázený ropným boomem až po dnešek.
Asie

Saúdská Arábie

50 Kč
Izrael - stručná historie států
(1x)
Dějiny židovského státu od nejstarších dob s přirozeným akcentem na 20. století, zejména jeho bouřlivou druhou polovinu, v níž Izrael několikrát bojoval o holou existenci.
Asie

Izrael - stručná historie států

70 Kč
Bratr Odorik a jeho zpráva o východních krajích světa -10%

Odorik z Pordenone, františkánský misionář narozený (podle tradice) ve Villanově nedaleko Pordenone v Itálii, patří mezi nejvýznamnější osoby, které putovaly ve 13. a 14. století do Číny.

Asie

Bratr Odorik a jeho zpráva o východních krajích světa

695 Kč
626 Kč
Pokřtěni ohněm -10%
Autor na základě detailní práce s prameny, z nichž ty nejdůležitější zpřístupňuje čtenářům v komentovaném českém překladu, nastiňuje vývoj katarské náboženské kultury a zabývá se i jednotlivými katarskými rituály.
Asie

Pokřtěni ohněm

398 Kč
358 Kč
Čtyři města -10%
Kniha je věnována čtyřem historicky nejvýznamějším městům na území Saúdské Arábie. Mekce, Medíně, Rijádu a Džiddě. Jsou to města, která vždy hrála významnou roli při rozvoji kultury a obchodu v arabském světě.
Asie

Čtyři města

176 Kč
158 Kč
Pod vycházejícím sluncem -10%
Publikace se zabývá otázkou průběhu, vývoje a proměnlivosti korejsko-japonských vztahů v 19. a 20 století s odkazem na rozvoj vzájemného postoje v 21. století.
Asie

Pod vycházejícím sluncem

369 Kč
332 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 14 položek
1 2 > >>