Nejprodávanější tituly - duben 2021 - eseje, úvahy, publicistika

Krize, nebo konec kapitalismu? -83%
(3x)
Sborník obsahuje úvahy jedenadvaceti renomovaných českých intelektuálů, kteří se neztotožňují s ortodoxním ekonomickým neoliberalismem.
eseje, úvahy, publicistika

Krize, nebo konec kapitalismu?

Jiří Pehe (ed.)
250 Kč
43 Kč
Psaní jako posedlost -10%
Pronikavý knižní rozhovor s novinářem, popularizátorem vědy a spisovatelem Karlem Pacnerem vychází k jeho životnímu jubileu. Otázky pokládala zkušená publicistka Martina Reiebauerová, tč. šéfdramaturgyně Událostí, komentářů ČT.
eseje, úvahy, publicistika

Psaní jako posedlost

369 Kč
332 Kč
Druhý život Protektorátu Čechy a Morava -10%
Historik Petr Koura ve své knize popisuje, jak se československá společnost po roce 1945 vyrovnávala s nacistickou okupací, jak byly klíčové události protektorátu v jednotlivých poválečných dekádách připomínány, ale i zkreslovány.
eseje, úvahy, publicistika

Druhý život Protektorátu Čechy a Morava

299 Kč
269 Kč
Soumrak otců
(2x)
Eseje předního jungovského psychoanalytika se zabývají z mnoha úhlů archetypem otce a fenoménem otcovství. Mateřství má instinktivní, tělesný základ, avšak otcovství je kulturně-společenským produktem.
eseje, úvahy, publicistika

Soumrak otců

174 Kč
Od hlouposti k šílenství -10%
(2x)
Poslední dílo Umberta Eca je souborem malých intelektuálních potěšení, jde o výběr z knižně dosud nepublikovaných článků, které nashromáždily za patnáct let, kdy vycházely v tisku.
eseje, úvahy, publicistika

Od hlouposti k šílenství

398 Kč
358 Kč
Éra prázdnoty -10%
Kniha francouzského esejisty a sociálního myslitele, jehož zkoumání soudobých jevů současného individualismu se dotýká takřka všech rysů a příznaků našeho současného života, respektive projevů soudobé západní civilizace.
eseje, úvahy, publicistika

Éra prázdnoty

395 Kč
356 Kč
Sex nás všechny přežije -10%
Soubor článků původně psaných pro Playboy. Rozkoš chvilková, pozice směšná, výdaje proklaté, podle lorda Chestertona. Balitba internetem, se všemi trapnostmi. Sex telefonický. Sex podle českých pohádek.
eseje, úvahy, publicistika

Sex nás všechny přežije

248 Kč
223 Kč
Džihád a sebevražda Západu -10%
(1x)
Listopad 2014. Za šest týdnů přijde útok islamistů v Paříži; na internetu se nedávno začal šířit další klip se záběry maskovaného člověka.
eseje, úvahy, publicistika

Džihád a sebevražda Západu

349 Kč
314 Kč
Kdo ví, kde budu zítra -10%
(3x)
Jak to dopadne, když si uznávaný komentátor Jindřich Šídlo sedne s Tomášem Etzlerem, spolupracovníkem americké CNN a bývalým reportérem České televize v Číně, a povídají si o novinařině?
eseje, úvahy, publicistika

Kdo ví, kde budu zítra

299 Kč
269 Kč
Tajnosti levice -10%
(1x)
Překlad eseje o příběhu levice, jejích kořenech a současnosti z pera francouzského filozofa Jeana-Claudea Michéy. Co je dnes levice? Jaký je její cíl? Z čeho vzešla a jaký cíl by měla mít?
eseje, úvahy, publicistika

Tajnosti levice

180 Kč
162 Kč
Zobrazuji 21 - 30 z 258 položek
<< < 1 2 3 4 5 .. 26 > >>