Nejprodávanější knihy - květen 2021 - historické stavby, hrady

Návraty k pramenům -20%
František Šmahel se začal systematicky věnovat dějinám Tábora na konci 70. let 20. století. Jeho původně zamýšlená revize dosavadních poznatků vyústila ve zcela nový, systematický průzkum dějin husitského Tábora.
historické stavby, hrady

Návraty k pramenům

698 Kč
558 Kč
Die Villa Bertramka.The Villa Bertramka. -20%
Do pěti oddílů členěná publikace s množstvím obrazových příloh pojednává v nebývalém rozsahu o staletém stavebním vývoji Bertramky, který začal pouhou boudou na vinici.
historické stavby, hrady

Die Villa Bertramka.The Villa Bertramka.

850 Kč
680 Kč
Industriální Brněnsko -20%
Autor knihy je jako památkář svědkem postupného zániku industriální architektury, což ho vedlo k sepsání této knihy. Ukazuje v ní, že Brno není jen městem ohňostrojů, motocyklových závodů a funkcionalismu. Byl to právě průmysl, který jej zformoval do dnešní podoby.
historické stavby, hrady

Industriální Brněnsko

369 Kč
295 Kč
Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech II. -20%
Kvalitní odborná publikace s rozsáhlým obrazovým materiálem od našeho předního specialisty na výzkum historických staveb.
historické stavby, hrady

Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech II.

598 Kč
478 Kč
Dějiny města Radnic do roku 1850 -20%
Město Radnice se může navzdory katastrofálnímu požáru roku 1849 dodnes pochlubit pozoruhodným souborem hodnotných barokních památek, na jejichž vzniku se podíleli nadregionálně významní umělci.
historické stavby, hrady

Dějiny města Radnic do roku 1850

380 Kč
304 Kč
Pamětní místa na komunistický režim v České republice -20%
Obsáhlá kniha dokumentuje a interpretuje vznik, podobu a význam pamětních míst na dobu komunistického režimu. Každému z více než osmi set pamětních míst je věnována samostatná mikrostudie, obrazová dokumentace a přehled literatury.
historické stavby, hrady

Pamětní místa na komunistický režim v České republice

980 Kč
784 Kč
Chrám umění Rudolfinum -20%
Kniha Chrám umění: Rudolfinum je holdem výjimečné budově. Ta od svého otevření roku 1885 sloužila řadě institucí a prošla řadou adaptací. Přesto zůstává harmonickou stavbou „jakých je málo na světě, natož v moderní Praze“.
historické stavby, hrady

Chrám umění Rudolfinum

990 Kč
792 Kč
Monogramista IP -20%
Monogramista IP patří k nejvýznamnějším a zároveň nejzáhadnějším středoevropským umělcům 16. století. Pracoval v bavorském Pasově a svoje díla označoval písmeny IP. Kniha nabízí soubor unikátních fotografií, připravených speciálně pro tuto publikaci.
historické stavby, hrady

Monogramista IP

749 Kč
599 Kč
Zbožnost, účelnost, reprezentace -20%
Kniha zpracovává jedinečně dochovanou kolekci obrazových a písemných archivních materiálů z období 1662-1788, týkajících se pořizování vnitřního vybavení kostelů na schwarzenberských panstvích.
historické stavby, hrady

Zbožnost, účelnost, reprezentace

300 Kč
240 Kč
Strážci pražských ulic -55%
Netradiční příběhy o pražských domovních znameních, zapomenutých řemeslech a každodenním životě starobylé Prahy. Zpodobení zvířat, věcí a symbolů na fasádách spoluvytvářelo jedinečný charakter místní historie.
historické stavby, hrady

Strážci pražských ulic

399 Kč
179 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 29 položek
1 2 3 > >>