Nejprodávanější tituly - červenec 2021 - filosofie a náboženství

Otevřená mysl otevřené srdce -20%
(1x)
Kontemplativní modlitba je proces vnitřní trans¬formace, proměny započaté Bohem a vedoucí, pokud souhlasíme, k božskému sjednocení. V tomto procesu se mění způsob vnímání reality.
filosofie a náboženství

Otevřená mysl otevřené srdce

348 Kč
278 Kč
Král panna -20%
Kniha Král panna vznikla jako interpretace ruské pohádky Car panna, v níž se vyskytuje mnoho důležitých archetypů postav: zemřelá matka, věčně nepřítomný otec, který se znovu ožení, macecha, která se zamiluje do nevlastního syna i osudová žena.
filosofie a náboženství

Král panna

448 Kč
358 Kč
Klaun to zkouší znovu -20%
(2x)
Kníha Klaun si povídá s Bohem vyvolala okamžitě po vydání mimořádný zájem čtenářů a autor obdržel celou řadu ohlasů. Po několika letech se Jiří Suchý k tématu vrací a zpracoval řadu svých postřehů do volného pokračování s názvem Klaun to zkouší znovu
filosofie a náboženství

Klaun to zkouší znovu

250 Kč
200 Kč
Knihy mrtvých -20%
(1x)
MUDr. S. Grof (*1. 7. 1931) se v knize věnuje nejznámějším památkám pojednávajícím o umírání, které vznikly v rámci světových náboženství (tzv. knihám mrtvých z oblasti starého Egypta, Tibetu, křesťanské Evropy a mayské a aztécké kultury).
filosofie a náboženství

Knihy mrtvých

298 Kč
238 Kč
Kapitoly rabiho Eliezera -20%
Předmětem Kapitol jsou první dvě knihy Mojžíšovy (Genesis a Exodus) a svitek Ester, autor se ponejvíce inspiroval Mišnou, Jeruzalémským Talmudem a starými midraši (Midraš Raba), ale i pobiblickou a apokryfickou literaturou.
filosofie a náboženství

Kapitoly rabiho Eliezera

290 Kč
232 Kč
Rozchod s bohem -20%
V tomto svižném uvedení do moderního ateismu nám jeden z nejvýznamnějších vědců dneška vysvětluje, proč bychom neměli věřit v boha. Argumenty, které rozvíjel v dosavadní práci, představuje ve své nejnovější knize stručně, přehledně a působivě.
filosofie a náboženství

Rozchod s bohem

298 Kč
238 Kč
Kniha zjevených pravd a rozumových argumentů -20%
Revoluční text jak svým obsahem, tak i formálním zpracováním. V rámci židovské literatury totiž představuje nový typ textu, který nepracuje s asociativním výkladem právních a náboženských otázek tolik typickým pro Talmud.
filosofie a náboženství

Kniha zjevených pravd a rozumových argumentů

450 Kč
360 Kč
Foucaultova filozofie svobody -20%
Michel Foucault je známý jako autor, jenž zdůrazňuje závislost lidských subjektů na neosobních strukturách, nad nimiž nemají žádnou moc.
filosofie a náboženství

Foucaultova filozofie svobody

180 Kč
144 Kč
Nietzsche a bludný kruh -20%
V úvaze na pomezí filologie, filosofie a básnictví Klossowski Nietzscheho představuje jako pisatele, který promýšlí i sebe sama – své iluzivní já – coby pole pudů, myšlenek a jejich vzájemných střetů.
filosofie a náboženství

Nietzsche a bludný kruh

320 Kč
256 Kč
Mytologie Slovanů -20%
(1x)
Kniha představuje jedinečný pokus o rekonstrukci slovanské mytologie a slovanského náboženství. Giesztor v ní zkoumá panteon slovanských bohů, rituály spojené s jejich uctíváním, včetně střetávání se slovanských náboženství s křesťanstvím.
filosofie a náboženství

Mytologie Slovanů

348 Kč
278 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 550 položek
1 2 3 .. 55 > >>