Jeden z nejmocnějších mužů v dějinách zločinu v Americe Joseph Bonanno, jenž se stal pravděpodobně předlohou pro postavu Dona Corleona v knize Kmotr od Mario Puza, v těchto upřímných a senzačních memoárech uvádí čtenáře do světa skutečné mafie.
Za tři dekády našeho polistopadového vývoje nejsou se jménem Václava Klause spojeny pouze zásadní historické události, jež formovaly naši současnost. Václav Klaus rovněž patří k největším hybatelům veřejné diskuse v naší zemi.
Kniha představuje tři Handkeho divadelní texty z různých období tvorby, jejichž spojníkem je svět mezi samotou a láskou, ostychem z lidí a slávychtivostí, jazykem, filozofií a politikou, mezi snem a světem.
Kniha přináší nejen unikátní, živě líčené, a přitom obsahově nabité paměti výrazné osobnosti světové psychologie, ale podává i široký vhled do dějin celého oboru ve 20. století.
Sbírka písňových textů, básní a deníkových záznamů Leonarda Cohena nazvaná Plamen sice vyšla až po autorově smrti, na jejím uspořádání se však velký kanadský písničkář a básník výrazně podílel.
Publikace představí čtenářům medailonky 60 osobností sportovců, působících ve sportovních klubech a oddílech ve Vršovicích, Strašnicích, Malešicích, Záběhlicích a Královských Vinohradech, tvořících dnes městskou část Prahy 10.