Nejprodávanější knihy - srpen 2021 - filosofie a náboženství

Základy marxismu I. -20%
(1x)
Proč by nás měl zajímat marxismus — nějaká teorie 150 let stará? Po více než třiceti letech života v kapitalismu je nám plně jasné, že boj za opravdu spravedlivou, svobodnou a demokratickou společnost nebyl ani náhodou dokončen.
filosofie a náboženství

Základy marxismu I.

199 Kč
159 Kč
Konkláve -94%
Volbu papeže, Kristova zástupce a následovníka apoštola Petra na jeho stolci, provázely v dějinách mnohé problémy. Jak zajistit, aby se na tento akt volitelé v klidu soustředili, jednali podle nejlepšího svědomí a pokud možno bez průtahů?
filosofie a náboženství

Konkláve

297 Kč
17 Kč
Muslimové a jejich svět -20%
Kniha přispěje k informovanosti široké veřejnosti – studentů, středoškolských pedagogů, novinářů a dalších zájemců – o věrouce, rituálech, zvyklostech či klasických i soudobých podobách práva a politiky.
filosofie a náboženství

Muslimové a jejich svět

320 Kč
256 Kč
Stát se moudrým mužem -20%
(1x)
Autor dovede oslovit a zaujmout muže po celém světě svými pronikavými úvahami o křesťanském zrání mužů uprostřed společnosti, která se žene za hodnotami, jež člověka nemohou naplnit, uspokojit, připravit na chvíle krizí a zkoušek.
filosofie a náboženství

Stát se moudrým mužem

174 Kč
139 Kč
Klaun si povídá s Bohem -20%
(2x)
Jiří Suchý je člověk mnoha profesí. Zpěvák, divadelník, básník a výtvarník, kterého zná u nás snad každý. Ne každý ale ví, že jeho hudební kariéra, jak sám říká, začala v pražském kostele svaté Anežky České, kde jako malý hoch ministroval.
filosofie a náboženství

Klaun si povídá s Bohem

250 Kč
200 Kč
Ódinn. Mýtus, oběť, iniciace -20%
(1x)
Kniha se věnuje staroseverskému náboženství a mytologii. Poskytuje přehledný úvod do kultury, mýtů a rituálů předkřesťanské Skandinávie doby vikinské a podrobný výklad věnovaný nejvýznamnějšímu severskému božstvu – Ódinovi.
filosofie a náboženství

Ódinn. Mýtus, oběť, iniciace

297 Kč
238 Kč
Dějiny arogance -20%
(1x)

Luigi Zoja se ve své knize Dějiny arogance zabývá psychologií vývoje a jeho limity počínaje starověkem, vlivem náboženství a mýtů v této oblasti na současnost a důsledky, které jsou patrné až do dnešních dnů.

filosofie a náboženství

Dějiny arogance

347 Kč
278 Kč
Kde se stala chyba? -73%
Kniha emeritního profesora blízkovýchodních studií na Princetonské univerzitě vypráví příběh islámského Středního východu, který se po několik staletí nacházel v popředí světové civilizace.
filosofie a náboženství

Kde se stala chyba?

299 Kč
80 Kč
Kapitoly rabiho Eliezera -20%
Předmětem Kapitol jsou první dvě knihy Mojžíšovy (Genesis a Exodus) a svitek Ester, autor se ponejvíce inspiroval Mišnou, Jeruzalémským Talmudem a starými midraši (Midraš Raba), ale i pobiblickou a apokryfickou literaturou.
filosofie a náboženství

Kapitoly rabiho Eliezera

290 Kč
232 Kč
Kniha zjevených pravd a rozumových argumentů -20%
Revoluční text jak svým obsahem, tak i formálním zpracováním. V rámci židovské literatury totiž představuje nový typ textu, který nepracuje s asociativním výkladem právních a náboženských otázek tolik typickým pro Talmud.
filosofie a náboženství

Kniha zjevených pravd a rozumových argumentů

450 Kč
360 Kč
Zobrazuji 11 - 20 z 452 položek
<< < 1 2 3 4 .. 46 > >>