Jeden z nejmocnějších mužů v dějinách zločinu v Americe Joseph Bonanno, jenž se stal pravděpodobně předlohou pro postavu Dona Corleona v knize Kmotr od Mario Puza, v těchto upřímných a senzačních memoárech uvádí čtenáře do světa skutečné mafie.
Knížka se skládá z uzavřených příběhů, z nichž mnohé vznikly v době pandemie a humornou formou reflektují nejrůznější nástrahy a výzvy, jež vypravěči, jeho okolí i celé společnosti nastražila.
Za tři dekády našeho polistopadového vývoje nejsou se jménem Václava Klause spojeny pouze zásadní historické události, jež formovaly naši současnost. Václav Klaus rovněž patří k největším hybatelům veřejné diskuse v naší zemi.
Knihy Zuzany Hubeňákové přinášejí odlehčený pohled na věci nezvyklé, ale i ty běžné, všednodenní a všudypřítomné – jako je například papírový kapesník v pračce.
Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion...
Autorka úspěšné sbírky Ať žijí padesátnice Hana Hřebejková přichází s dalšími vtipnými povídkami nejen z karantény. Co když si potají jdete nechat udělat vlasy do zavřeného salonu a zrovna uprostřed barvení vás překvapí policejní kontrola?
„Tři moci: výkonná moc, zákonodárná moc a soudní moc. Co je moc, to je moc!" Malá ochutnávka aforismů z nové knihy Jiřího Slívy, výtvarníka a básníka, kterého proslavil kreslený humor.
Kniha přináší nejen unikátní, živě líčené, a přitom obsahově nabité paměti výrazné osobnosti světové psychologie, ale podává i široký vhled do dějin celého oboru ve 20. století.