Nejprodávanější knihy - září 2021 - Evropa

Odložený zrod Leviatana -15%
Kniha analyzuje anglické revoluce 17. století z hlediska současníků, z pohledu tvůrců dobové politické filozofie a politického myšlení a také z historického odstupu – totiž z hlediska pozdějších anglických pozorovatelů francouzské revoluce.
Evropa

Odložený zrod Leviatana

289 Kč
246 Kč
Za naši a vaši svobodu -15%
Kniha mladého historika je monumentální sondou po polských dějin 18. a 19. století. Autor v ní barvitým způsobem líčí proces formování se moderního polského národa "revoluční cestou", tolik odlišnou od české národní emancipace.
Evropa

Za naši a vaši svobodu

359 Kč
305 Kč
Francouzští králové a císaři v novověku -15%
Soubor portrétů francouzských panovníků 15.–19. století navazuje na soubornou práci Francouzští králové v období středověku a uvádí nás do období, kdy se Francie stala skutečnou světovou velmocí.
Evropa

Francouzští králové a císaři v novověku

498 Kč
423 Kč
Lidová kultura v raně novověké Evropě -15%
V jedné ze svých nejslavnějších prací anglický historik představuje lidovou kulturu raně novověké Evropy jako celek. Přitom ukazuje, že její podoby byly výrazně formovány sociálními podmínkami, v nichž vznikaly, a kolektivními představami.
Evropa

Lidová kultura v raně novověké Evropě

398 Kč
338 Kč
Nucená práce pod hákovým křížem -15%
(1x)
Nejnovější syntetická práce německé historiografie o nuceném pracovním nasazení zahraničních dělníků a vězňů koncentračních táborů ve válečném hospodářství nacistické Třetí říše.
Evropa

Nucená práce pod hákovým křížem

359 Kč
305 Kč
Architekt 'konečného řešení' -15%
(1x)
Práce amerického historika přináší obsáhlý a zasvěcený portrét říšského vůdce SS, šéfa německé policie a říšského ministra vnitra Heinricha Himmlera.
Evropa

Architekt "konečného řešení"

389 Kč
331 Kč
Králové divotvůrci -10%
(1x)
Jeden z nejinspirativnějších otců historické školy Annales se své práci sleduje vznik magické a zázračné představy o léčitelských schopnostech panovníků středověké Francie a Anglie.
Evropa

Králové divotvůrci

359 Kč
323 Kč
Španělsko Katolických králů -10%
Hlavním tématem knihy je zkoumání dynastické unie Isabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského - Katolických králů - s ohledem na její bezprostřední smysl a dosah i se zřetelem na vliv, který měla na španělské dějiny v pozdějších dobách.
Evropa

Španělsko Katolických králů

280 Kč
252 Kč
Zobrazuji 41 - 50 z 48 položek
<< < 1 .. 3 4 5