Nejprodávanější knihy v roce 2021 - Afrika

Encyklopedie starověkého Egypta -10%
(1x)
Kolektiv našich nejvýznamnějších egyptologů přináší ve stovkách přehledných a čtivých hesel soudobé poznání o nejrůznějších aspektech unikátní a přes výzkumy stále tajemné egyptské starověké civilizace.
Afrika

Encyklopedie starověkého Egypta

498 Kč
448 Kč
Bitva o Suez -10%
Kniha se detailně věnuje jedné z nejdramatičtějších krizí studené války, která byla vyvolaná znárodněním Suezského průplavu a vedla ke dvojí vojenské konfrontaci - sinajskému tažení Izraelců a britsko-francouzské invazi v Port Saídu.
Afrika

Bitva o Suez

590 Kč
531 Kč
Afrika ve vichru svobody -10%
Zánik koloniálních impérií v Africe se stal přelomovou událostí 20. století. Definitivně skončilo období novověké evropské expanze i mocenská priorita několika málo západoevropských států v globálním politickém systému.
Afrika

Afrika ve vichru svobody

399 Kč
359 Kč
Afrika zevnitř -10%
Afrika viděná zevnitř, očima českých biologů, geologů, antropologů a archeologů, kteří bádají v afrických pouštích a savanách nad dosud nevyřešenými otázkami vývoje člověka.
Afrika

Afrika zevnitř

795 Kč
716 Kč
Dějiny Kapverdských ostrovů, Svatého Tomáše a Princova ostrova -10%
Kapverdské ostrovy rozložené ve velkých plochách východního Atlantiku se staly nezbytným orientačním bodem a zásobovací stanicí flotil v „atlantské epoše“ evropské expanze a budování obchodu mezi Evropou, Afrikou a Amerikou.
Afrika

Dějiny Kapverdských ostrovů, Svatého Tomáše a Princova ostrova

369 Kč
332 Kč
Češi u Tobruku -10%
Kniha přináší osobní autentické výpovědi mužů, kteří v roce 1941 bojovali v řadách československého 11. pěšího praporu u obklíčeného libyjského města Tobruk a společně s ostatními spojeneckými vojáky ho ubránili před německo-italskou přesilou.
Afrika

Češi u Tobruku

180 Kč
162 Kč
Dějiny Mosambiku -10%
(1x)
Autor se pokouší překonat diametrálně odlišné pohledy na dramatický vývoj rozmanitých etnik a ras, který kdysi koloniální historiografie chápala jako dějiny bělochů v Africe.
Afrika

Dějiny Mosambiku

359 Kč
323 Kč
Staří Egypťané -10%
Publikace přináší čtenáři uvážlivý výběr z toho nejzajímavějšího, co staroegyptská civilizace vytvořila.
Afrika

Staří Egypťané

350 Kč
315 Kč
Búrská válka -10%
Búrská válka se u nás i ve světě stala obecně vžitým pojmenováním pro válečný konflikt na jihu Afriky mezi Velkou Británii a dvěma búrskými republikami. Autorovým cílem bylo nabídnout českému čtenáři ucelené zpracování průběhu této války.
Afrika

Búrská válka

195 Kč
176 Kč
Mali - stručná historie států -10%
Kniha přináší přehledné dějiny Mali.
Afrika

Mali - stručná historie států

120 Kč
108 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 20 položek
1 2 > >>